شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت انجمن (Anjoman Font) با لینک مستقیم

کد تخفیف فونت انجمن ۵ درصدی بدون محدودیت مبلغ

فونت انجمن (Anjoman) از جمله فونت‌های فارسی مناسب برای متن است که دارای طراحی سنس بوده و برای استفاده در محیط‌های مختلف وب و فضای آفلاین کاربردهای متنوعی دارد. با توجه به تنوع بسیار بالایی که این فونت در قالب ۱۳ وزن مختلف و همچنین نسخه وریبل که خود در ۴ حالت ممکن قابل شخصی سازی است دارد، این امکان را می‌دهد تا در هر نوع صنعتی بتوان از این فونت استفاده کرد.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

هیربد لطفیان این فونت را با حمایت انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به‌صورت کاملا اختصاصی طراحی کرده است که از چندین زبان ختلف پشتیبانی کرده و تمامی حروف، اعراب، کاراکترهای خاص، گلیف‌ها و سمبل‌ها در هر دو زبان‌های خاورمیانه‌ای و لاتین دارای طراحی اختصاصی هستند.

معرفی و بررسی فونت انجمن (Anjoman)

از جمله کاربردهای فونت انجمن می‌توان به استفاده در رابط کاربری اپلیکیشن و سایت، طراحی‌های گرافیک محیطی و تبلیغاتی، بسته‌بندی محصولات، صفحه‌آرایی کتاب‌ها و مطبوعات و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد.

تنوع بسیار بالایی که این فونت از نظر وزنی و نسخه متغیر دارد، طیف وسیعی از نیازها را برای استفاده در فونت عنوان، متن، شعار، تبلیغات و رابط کاربری فراهم کرده است که از همین‌رو بسیاری از سازمان‌ها که نیاز به ساختاری یکپارچه از نظر طراحی فونت و رابط کاربری دارند به سراغ این فونت می‌آیند.

استایل و وزن فونت انجمن

فونت انجمن یکی از فونت‌های ابرخانواده است که از ۱۳ وزن مختلف پشتیبانی می‌کند. این وزن‌ها از نسخه Thin شروع شده و تا نسخه Black، SuperHeavy و Fat را شامل می‌شود. تمامی این وزن‌ها در فرمت‌های فایل قابل استفاده در انواع نرم‌افزار، سیستم عامل، موبایل و وب که شامل فرمت‌های ttf، woff و woff2 می‌شود در بسته دانلود فونت انجمن وجود دارد.

تمامی این وزن ها با ساختاری نزدیک به هم و مکمل‌کننده یکدیگر طراحی شده‌اند که در طراحی یک رابط کاربری به هماهنگ کردن بیشتر کمک می‌کنند. فونت‌های لاغر فونت‌های چاق را تکمیل می‌کنند تا آنها نیز دیده شوند و برعکس فونت‌های چاق و بسیار ضخیم هم مکمل کننده فونت‌های لاغر هستند تا در میان انبوه طولانی از متن‌های بلند مورد بی توجهی قرار نگیرند.

دانلود فونت انجمن ttf

ویژگی و امکانات فونت Anjoman

انجمن را می‌توان یکی از بهترین فونت‌های وب فارسی معرفی کرد که علاوه‌بر پشتیبانی از چند زبان و وزن مختلف، نسخه متغیر ان برای استفاده در هر صنعتی چه در فضای آفلاین و چه فضای دیجیتال کاربردهای خود را داشته و نقش بسیار پررنگی را ایفا می‌کند.

تفاوتی ندارد که از انجمن برای طراحی صفحات وب استفاده کنید یا اینکه از آن در جهت طراحی بیلبوردهای تبلیغاتی و محیط استفاده کنید. در تمامی کاربردها تنوع وزن و متغیرهایی که برای تغییر سبک نوشتار این فونت دارد، به ایجاد طرح‌هایی خلاقانه بدون نیاز به درگیر شدن با نرم‌افزارهای گرافیکی در اختیارتان قرار می‌دهد.

بنابراین بد نیست که پیش از دانلود فونت انجمن نگاهی به این ویژگی و امکانات متنوع آن داشته باشیم.

پشتیبانی از 5 زبان مختلف

فونت انجمن از 5 زبان مختلف پشتیبانی می‌کند که همه این زبان‌ها دارای استانداردهای خاص خود هستند؛ از همین رو کلیه اعداد، اعراب، سمبل‌ها و تفاوت‌هایی که به شکل جزئی در زبان‌های خاورمیانه‌ای وجود دارد، به‌طور کامل در آن رعایت شده است.

فونت فارسی انجمن جدایی از این زبان از زبان‌های کردی، عربی، اردو و انگلیسی پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از زبان‌های خاورمیانه‌ای که بر اساس استاندارد حروف فارسی هستند محدود به این زبان‌ها نیست؛ در نتیجه برای زبان کردی و ترکی با تایپ فارسی هم می‌توان از این فونت استفاده کرد. اما ممکن است برخی ساختارها گلیف‌های برخی زبان‌ها را نداشته باشند.

سبک طراحی فونت انجمن انگلیسی در سبک سن‌سریف طراحی شده است. از همین رو حروف انگلیسی هم‌نشین «انجمن» با استفاده از خانواده حروف Source Sans Pro و تحت مجوز OFL توسعه یافته و دارای تغییرات جزئی برای هماهنگی بهتر با نسخه فارسی و عربی است.

دارای حروف و ترکیبات جایگزین در 4 سبک

فونت انجمن یکی از معدود فونت‌هایی است که سبک پشتیبانی آن از ترکیبات و حروف جایگزین در نسخه وریبل، با استفاده از دستوراتی که در دل فونت جای داده شده برای وب نیز به‌سادگی قابل استفاده است. این ترکیبات شامل «ی، ـی، ـر، ـن، ک، گ» می‌شود که امکان استفاده از آنها را در حالت‌های زیر خواهید داشت.

حروف جایگزین فونت انجمن

سبک اول که با نام StylisticSet 01 شناخته می‌شود با استفاده از متغیر SS01 قابل استفاده است. این متغیر تنظیمات OpenType را در حالتی که کلمات به «یای آخر» ختم شده باشند، مانند تصویر بالا تغییر خواهد داد.

تایپ حروف جایگزین در فونت انجمن

سبک دوم که با نام StylisticSet 02 شناخته می‌شود با استفاده از متغیر SS02 قابل استفاده است. این متغیر تنظیمات OpenType را در حالتی که کلمات به «یای آخر» ختم شده باشند، مانند تصویر بالا تغییر خواهد داد.

جایگزین کلمات و حروف فونت anjoman

سبک سوم که با نام StylisticSet 03 شناخته می‌شود با استفاده از متغیر SS03 تنظیمات OpenType را برای مواقعی که نیاز به تغییر اتصال دندانه‌ها به «‍ر،‍ ‍ز، ‍ژ» و «‍ن» نیاز داشته باشید فراهم خواهد نمود.

فونت انجمن متغیر حروف

و در نهایت در سبک سوم که با نام StylisticSet 04 شناخته می‌شود با استفاده از متغیر SS04 تنظیمات OpenType برای حروف «ک، گ» قابل تغییر است که می‌توانید این حروف را مشابه با ترکیبات بالا به صورت تکی یا ترکیبی در ابتدا، میانه یا انتهای کلمات تغییر دهید.

فونت وریبل با 5 متغیر

ویژگی دیگر فونت انجمن متغیر بودن آن است. نسخه وریبل این فونت محدود به تغییر وزن نبوده و علاوه بر وزن امکان تغییر ۴ بخش دیگر را به شما خواهد داد که شامل تغییر نقطه‌ها، تغییر عرض متن، فشرده کردن متن و ایتالیک کردن متن می‌شود.

دانلود فونت وریبل انجمن

حالت اول و دوم که مربوط به متغیر Weight و Dots می‌شود به ترتیب امکان تغییر وزن و نقطه حروف را مشابه تصویر بالا در اختیار شما قرار خواهد داد.

 • متغییر وزن (Weight) امکان تنظیم ضخامت نوشته را در بازه حداقلی ۱۰۰ که معادل وزن Thin و مقدار حداکثری ۱۰۰۰ که معادل وزن Fat است در اختیارتان قرار می‌دهد.
 • متغیر نقطه‌ها (Dots) نیز امکان تغییر نقاط حروف را در بازه حداقلی ۰ که برابر با حالت کلاسیک و مقدار حداکثری ۳ که معادل نقاط به هم‌چسبیده است در اختیارتان قرار خواهد داد. نقاط در این فونت به صورت مربعی، گرد، به‌هم چسبیده قابل تنظیم هستند که در همه وزن‌ها، وزن و فاصله نقاط نیز متناسب با فونت حروف تغییر می‌کند.
تغییر نقطه در فونت انجمن وریبل

حالت سوم فونت وریبل انجمن امکان تغییر زاویه فونت یا همان ایتالیک کردن است. با استفاده از متغیر Slant که امکان تنظیم تا ۸ درجه را به شما خواهد داد، مشابه تصویر بالا می‌توانید با تنظیم این متغیر بین بازه ۰ تا ۸ وزن کلمات را تا ۸ درجه به سمت راست مایل (ایتالیک) کنید.

تغییر کشیدگی حروف فونت anjoman

حالت چهارم و پنجم نسخه متغیر فونت انجمن نیز شامل تغییر عرض و فشردگی متن است که به‌ترتیب با مشخصه Width و Condensed در دنیای تایپوگرافی شناخته می‌شود. این دو متغیر امکان تعیین کشیدگی یا فشرده کردن متن را به شما خواهد داد که می‌توانید بر اساس حالت معمولی (میانه) مشخص کنید که هر دو با استفاده از مشخصه Width قابل تنظیم هستند.

بزرگ‌ترین چالش طراحان فشرده کردن حروف، چه در دنیای وب و چاپ است. موقعیت‌های زیادی وجود دارد که نیاز است تا متن در یک فضای مشخص شده و غیرقابل تغییر (دکمه‌ها در نرم‌افزارهای موبایل، ستون‌ها در صفحه‌آرایی و…) بدون آسیب زدن به فرم‌ها (له کردن) جا بگیرد. فونت انجمن فشرده راه‌حل حرفه‌ای و سالم این وضعیت‌هاست؛ که با جابه‌جایی یک بازو (وریبل)، به راحتی آب‌خوردن در دسترس است.

متغیر Width می‌تواند ۲۰ درصد حروف را فشرده (Condensed) کند حداقل این متغیر ۸۰ و حداکثر آن ۱۰۰ است که با تنظیم روی مقدار حداقلی حروف فشرده و هرچه به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد کشیده‌تر خواهند شد.

پشتیبانی حرفه ای از اعداد و اعراب

در نسخه جدید فونت انجمن می‌توانید کنترل کاملی روی اعراب و اعداد داشته باشید. اعداد در هر زبانی که باشند امکان تایپ بر اساس همان زبان را داشته و جدایی از این از قابلیت MonoSpace که امکان تایپ اعداد هم‌عرض را در اختیار قرار می‌دهد خواهید داشت.

اعداد فارسی و هم عرض در فونت انجمن فارسی

با تنظیمات OpenType اعمال شده روی اعداد که در قالب یک فایل یکپارچه ایجاد شده، بدون نیاز به استفاده از فونت با ساختار متفاوت می‌توانید از تمامی حالت‌های اعداد برای همه زبان‌ها استفاده کنید.

فونت انجمن برای اینکه تمامی نیازها را در هر محیط نرم‌افزاری برآورده کند نسخه مناسب برای تایپ اعداد فارسی هک شده انگلیسی را در قالب فایل‌ها FD در اختیارتان قرار می‌دهد که ضمن تایپ اعداد به صورت انگلیسی می‌توانید از خروجی آنها با تایپ فارسی استفاده کنید.

دانلود رایگان فونت انجمن

همچنین این امکان که بتوانید با استفاده از CSS از همه این ویژگی‌ها در قالب وب فونت یا رابط کاربری اپلیکیشن استفاده کنید در بسته راهنمای دانلود فونت انجمن حرفه ای قرار داده شده است.

فونت انجمن همچنین از اعراب خاص زبان‌های خاورمیانه‌ای همچون عربی و کاراکترهای تزئینی و اعرابی که در برخی زبان‌های دیگر نظیر کردی و اردو به‌وفور یافت می‌شود پشتیبانی کاملی دارد که با استفاده از فایل راهنمای موجود در بسته دانلود فونت Anjoman چگونگی استفاده از آنها را در اختیار خواهید داشت.

دیگر ویژگی این فونت نیز پشتیبانی از سمبل‌های خاص، کاراکترها و گلیف‌هایی همچون ریال و تومان است که می‌تواند در خلاقیت طراحی و بهبود رابط کاربری به شما کمک کند.

انتخابی مناسب برای موبایل و طراحی رابط کاربری

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی رابط کاربری در حالتی که از یک خانواده فونت استفاده شود، پشتیبانی فونت مورد نظر از وزن‌های متنوع، نسخه وریبل با تنظیمات مختلف و از همه مهم‌تر پیاده‌سازی اصولی فونت است که با تغییر در اندازه فونت و وزن آن، نقاط و همه کاراکترها به‌درستی در جای خود قرار گرفته باشند.

فونت انجمن جدید از این نظر ساختاری کاملا بهینه دارد. در متن‌های ریز نقطه‌ها با توجه به قرارگیری حرف قبل و بعد، به صورت خودکار تنظیم می‌شود؛ گویی که برای هر وزن گلیف اختصاص به خود را بر اساس حرف قبل و بعد داشته باشند.

طراحی فونت انجمن

جدای از نقطه‌ها برخی حروف همچون «آ، ج، چ، ح، خ، ع، غ» که دارای کشیدگی‌هایی هستند که می‌تواند با برخی ترکیبات همچون «آگ، آک، ـح، ـع، ـغ» همراه باشد، برای جلوگیری از چسبیدن به ترکیبات قبلی و بعدی یا اینکه نقاط در وزن‌ها و اندازه‌ها بالاتر فاصله آنها نیز رعایت شده است.

استفاده و نصب فونت انجمن در سایت

کاربردی‌ترین ویژگی فونت انجمن برای نصب در سایت یا استفاده در رابط کاربری اپلیکیشن موبایل است؛ با توجه به تنوع وزنی و نسخه متغیری که این فونت دارد، می‌تواند در متن‌های کوتاه، نیمه بلند و بلند مورد استفاده قرار گیرد و تفاوتی هم ندارد که شما از این فونت برای عنوان، متن، یا تبلیغات استفاده کنید.

یکی از بارزترین ویژگی‌های فونت انجمن مکس، میزان خواندنی بودن آن در مواجهه با متن‌های طولانی و به‌هم تنیده است. انجمن در تمامی وزن‌ها با داشتن فرم‌هایی سالم و درست، تعیین دقیق فاصله‌گذاری و تنظیم فضاهای مثبت و منفی در جهت خوانایی (Legibility) و خواندنی بودن (Readability) گام برداشته است.

نصب فونت انجمن در سایت

سادگی در سبک طراحی این فونت برای تمامی وزن‌ها باعث شده تا در سایزها مختلف خوانایی خود را حفظ کند. با خیالی آسوده می‌توانید از تمامی وزن‌های این فونت در عناوین، تیترها، متن‌های کوتاه و بلند، بخش‌های خاص و هر جایی که فکرش را بکنید استفاده کنید.

برای نصب فونت انجمن در سایت کافی است پس از دانلود فونت یک پوشه با نام fonts در مسیر قالب سایت خود افزوده و وزن‌های مورد نیاز را در این پوشه آپلود کنید. سپس کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل style.css قرار داده و ذخیره کنید.

@font-face {
  font-family: 'anjoman';
  src: url('fonts/anjoman-regular.woff2') format('woff2');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}
@font-face {
  font-family: 'anjoman';
  src: url('fonts/anjoman-bold.woff2') format('woff2');
  font-weight: bold;
  font-style: normal;
}

در صورت نیاز به شخصی سازی بر اساس نام خانواده فونت، مسیر فایل و یا نام فایل کافی است خطوط دوم، سوم، هشتم و نهم را ویرایش کنید.

تنوع بالای این فونت در وزن‌های مختلف لاغر تا چاق به شما این امکان را خواهد داد تا در هر صنعتی از این فونت استفاده کنید؛ خصوصا صفحات وب که خوانایی را بهبود داده و تاثیر بسیار مستقیمی روی رابط کاربری خواهد داشت.کافی است نسخه وریبل این فونت را که در فرمت‌های Woff در دسترس است روی سایت خود نصب کرده و با استفاده از متغیرهای 5 گانه‌ای که برای تغییر وزن، نقطه‌گذاری، ایتالیک کردن، فشرده کردن و عریض کردن فونت در اختیارتان قرار می‌دهد در بخش‌های مختلف سایت خود استفاده کنید.

دانلود فونت انجمن با تخفیف

با استفاده از باکس زیر به لینک دانلود و کد تخفیف فونت انجمن دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را در فرمت‌ها و وزن‌های مختلف در بسته‌های متعددی که عرضه شده دریافت کنید. این کوپن تخفیف ۵ درصدی بوده و در جشنواره‌های خاصی از سال مانند یلدا یا نوروز تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. تخفیف سیستمی است و تا زمانی که از طریق کلیک روی دکمه خرید کنید وارد سایت فونت ایران نشوید، کوپن اعمال نخواهد شد.

 • این کد تخفیف به میزان ۵ درصد بوده ولی در جشنواره‌های خاصی تا ۲۰ درصد سقف تخفیف افزایش پیدا می‌کند.
 • محدودیتی برای خرید اول یا استفاده در بسته‌های خاص نداشته و می‌توانید برای همه بسته‌های اقتصادی، نیمه اقتصادی و حرفه‌ای از این کد استفاده کنید.
 • با کلیک روی دکمه زیر کد تخفیف به صورت خودکار کپی خواهد شد.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *