شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت رخ (Rokh Font) با لینک مستقیم

کد تخفیف فونت رخ ۵ درصدی بدون محدودیت مبلغ

فونت رخ (به انگلیسی: Rokh) قلمی در گروه هندسی و مناسب متن است که با توجه به پشتیبانی از نسخه وریبل و همچنین خانواده‌دار بودن این فونت در ۱۲ وزن متنوع بسیار نازک تا سیاه، می‌توان از این قلم در فضاهای مختلفی مثل وب، تبلیغات و طراحی انواع تصاویر در پروژه‌های گرافیکی استفاده کرد.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

اگر قرار باشد در سایر فونت های فارسی به‌دنبال فونت نزدیک به این قلم باشیم، شاید بتوان گفت که فونت Rokh ترکیبی از دو فونت داراب و فونت مدام باشد؛ از این جهت که سبک فونت مدام را برای گردی و دندانه حروف و شکل قائم فونت داراب را هم برای خطوط، با این تفاوت که فشرده‌تر است در خود دارد.

بررسی و دانلود فونت رخ (Rokh)

با وجود اینکه فونت رخ هندسی است، اما با خاصیت نمایشی و کنتراست بالایی که دارد، برای استفاده در متن‌ای طولانی و وزن‌های مختلف کاملا عالی عمل کرده است. در این فونت چشم‌ها و دندانه‌ها در مقایسه با خطوط قائم دارای ارتاع نسبی بالاتری هستند و در کنار الف‌های کوتاه قرار گرفته‌اند.

چنین ویژگی باعث شده که کنتراست فونت در کرسی بالایی کمتر باشد و بیشتر توجه را معطوف به کرسی پایین کند. همچنین ساختاری فشرده‌تر را به قلم خواهد داد که از این جهت می‌تواند برای طراحی لوگو تایپ مناسب شود.

دانلود رایگان فونت رخ ttf

سبک طراحی و وزن فونت رخ

در طراحی فونت رخ تمام تلاش بر این بوده که فرم حروف درای شخصیت منحصر به فرد خود باشد که این باعث می‌شود به راحتی از دیگر فونت‌های هندسی قابل تشخیص باشد. در وزن‌های سنگین هم به‌طور کاملا عمدی حروف «ر، ز، ژ» با حرف نون در تعاملی بسیار نزدیک هستند که موجب نمایشی‌تر شدن فونت شده است.

این قلم ضمن پشتیبانی از ۱۲ وزن مختلفی که دارد، از تمامی ۵ فرمت رایج فونت پشتیبانی می‌کند که در بین فونت‌های فارسی کمتر فونتی را می‌توان یافت که این میزان پشتیبانی را از نظر فرمت داشته باشد.

جدای از این، تمامی این فرمت‌ها نیز در وزن‌های مختلف، فونت با اعداد فارسی، فونت فاقد حروف انگلیسی و نسخه وریبل دسته‌بندی و در بسته دانلود قلم رخ هر یک دارای پوشه جداگانه هستند. افزون بر این‌ها، فونت‌های مناسب برای استفاده در وب نیز از سایر فونت‌ها جدا شده است.

پشتیبانی از 5 زبان متنوع

فونت فارسی رخ، به پشتوانه تاریخچه عمیقی که این زبان دارد، از سایر زبان‌های بر پایه خط رسم فارسی مثل عربی، کردی و اردو هم پشتیبانی می‌کند.

طراحی این فونت هم مثل سایر فونت‌های فارسی از این زبان‌ها طوری است که همگی در کنار زبان انگلیسی، در قالب یک فایل فونت قرار دارند و لزومی به استفاده چند نسخه مختلف بر اساس زبان نخواهید داشت.

در تمامی زبان‌های این فونت کلیه حروف و اعراب متناسب با زبان مورد نظر طراحی شده است تا برای استفاده در همان زبان مناسب باشد. اگر از فونت عربی رخ استفاده می‌کنید، اعراب و اعداد در همان سبک زبان طراحی شده‌اند. حروفی همچون «ك، ي، ة، ؤ، ئ» در زبان عربی، یا حروف «ی» پایانی و «ـه، ـهـ» در زبان اردو که شکل متفاوتی از زبان فارسی دارند در این قلم به‌خوبی رعایت شده‌اند تا اصالت هر زبان را حفظ کنند.

دانلود فونت رخ وریبل

در فونت انگلیسی رخ نیز همین قواعد ضمن اینکه حروف لاتین نیز بر اساس همان سبک طراحی برای زبان فارسی در نظر گرفته شده، به خوبی رعایت گردیده است.

وریبل فونت رخ با قابلیت تغییر وزن

قابلیت دیگر این فونت خانواده‌دار پشتیبانی از نسخه متغیر است. با استفاده از وریبل فونت رخ در محیط نرم‌افزاری انواع سیستم عامل که از این ساختار فونت پشتیبانی می‌کنند، یا استفاده به‌عنوان وب فونت، می‌توانید بدون اینکه نیازی به نصب همه ۱۲ وزن این قلم داشته باشید، در قالب یک فایل بهینه از این قلم استفاده کنید.

دانلود وریبل فونت رخ

قلم متغیر رخ امکان تغییر وزن حروف را از وزن بسیار نازک HairLine گرفته تا وزن ضخیم آن، Black در خورد دارد. جدای از این ویژگی‌های دیگر این قلم همچون پشتیبانی از گلیف‌های ریال، حروف و ترکیبات جایگزین، اعداد فارسی و عربی نیز در همین نسخه وجود دارد.

اعداد فارسی هک شده و بدون حروف انگلیسی

ضمن پشتیبانی کامل این فونت از اعداد فارسی و عربی، در بسته دانلود فونت رخ یک نسخه مخصوص اعداد هک شده قرار دارد. این نسخه از فونت به این صورت هستند که به جای درج گلیف‌های اعداد لاتین، از اعداد فارسی استفاده شده است.

در نتیجه حتی زمانی که صفحه کلید شما فارسی باشد یا اینکه اعداد لاتین را از از کلیپبورد درج کنید، در هر حالتی اعداد فارسی نمایش داده می‌شوند. چرا که اعداد به صورت هک شده در این نسخه قرار دارند. این گروه از فایل‌های فونت در پوشه Farsi Digits به صورت مخفف با FD نامگذاری شده‌اند.

اعداد فارسی فونت رخ

در یک نسخه دیگر هم که مناسب برای استفاده در محیط‌های نرم‌افزاری یا وب است که لزوما نیازی به زبان انگلیسی ندارید، می‌توانید از فایل فونت فاقد حروف و اعداد انگلیسی استفاده کنید. این نسخه از قلم نیز تماما شامل کاراکترهایی است که در زبان‌های بر پایه رسم خط فارسی قرار دارند که حجمی بسیار کمتر دارد.

حروف جایگزین فونت rokh

پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین

قابلیت بعدی قلم رخ پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین است. با استفاده از این ویژگی می‌توانید کلمات را در این قلم بر اساس شکلی که هر یک از حروف در چند حالت مختلف دارند، در چند حالت متنوع تایپ کنید.

چنین چیزی از دو جهت حائز اهمیت است:

  • اول اینکه؛ شکل متفاوت کلمات اصلی در بین متون کوتاه گرفته تا متنون بلند، به نوعی خود باعث جلب توجه مخاطب خواهد شد. بنابراین در استفاده‌های این فونت با هدف تبلیغات می‌تواند به افزایش فروش کمک کند.
  • دوم اینکه؛ این نوع ترکیبات جایگزین در طراحی گرافیکی باعث ایجاد طرح‌های خلاقانه خواهند شد که به دیگر کاربرد این قلم که برای طراحی لوگوتایپ است، می‌تواند چندین مزیت مثل تمرکز روی برند، جذب مخاطب و انتقال حسی صمیمی‌تر مناسب باشد.

این فونت در ساختارهای ترکیبی و تکی مختلفی امکان استفاده از حروف جایگزین را می‌دهد که از ابتدا تا میانه کلمات گرفته تا انتهای آنها می‌توانید از آن استفاده کنید. مانند ترکیبات «سی، شی، صی، ضی» که مشابه تصویر متحرک بالا است.

ترکیبات جایگزین فونت رخ

یا در نمونه دیگری مانند تصویر بالا، می‌توانید حرف «ه» میانی را در ۳ حالت مختلف تایپ کنید. این نوع ترکیبات محدودی به این نبوده و در سایر حروف مثل «ک، گ، ـر» نیز قابل استفاده است.

گلیف ریال فونت رخ

پشتیبانی از گلیف ریال و کاراکترهای تزئینی

یکی از مواردی که در حوزه تبلیغات زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد درج قیمت است. مسئله اعداد را که در بالا بررسی کردیم؛ اما واحد پولی یکی دیگر از این موارد مهم هستند.

در این قلم می‌توانید گلیف «ریال» را مشابه تصویر بالا تایپ کنید. استفاده از این گلیف نیز خود باعث هدایت ذهن کاربر روی قیمت محصول خواهد شد که می‌توانید به فروش بیشتر کمک کند.

هرچند که انتظار می‌رود در آپدیت‌های آتی فونت گلیف «تومان» نیز در آن پیاده‌سازی شود. چرا که این واحد پولی با توجه به کمتر بودن تعداد صفر برای درج قیمت، می‌تواند از نظر روانی نیز رقم کمتری را در ذهن مخاطب تداعی کند که با چنین ترکیبی یک نتیجه عالی‌تر را فراهم می‌کند.

کاراکترهای تزئینی نیز جدای از اعراب هر زبان دیگر قابلیت این فونت هستند که در زبان کردی و زبان اردو بیشترین استفاده را دارند.

کاراکترهای تزئینی فونت رخ

پشتیبانی از گلیف ریال و کاراکترهای تزئینی

یکی از مواردی که در حوزه تبلیغات زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد درج قیمت است. مسئله اعداد را که در بالا بررسی کردیم؛ اما واحد پولی یکی دیگر از این موارد مهم هستند.

در این قلم می‌توانید گلیف «ریال» را مشابه تصویر بالا تایپ کنید. استفاده از این گلیف نیز خود باعث هدایت ذهن کاربر روی قیمت محصول خواهد شد که می‌توانید به فروش بیشتر کمک کند.

هرچند که انتظار می‌رود در آپدیت‌های آتی فونت گلیف «تومان» نیز در آن پیاده‌سازی شود. چرا که این واحد پولی با توجه به کمتر بودن تعداد صفر برای درج قیمت، می‌تواند از نظر روانی نیز رقم کمتری را در ذهن مخاطب تداعی کند که با چنین ترکیبی یک نتیجه عالی‌تر را فراهم می‌کند.

دانلود فونت رخ برای سایت

دانلود و کد تخفیف فونت رخ

با استفاده از باکس زیر به لینک دانلود و کد تخفیف فونت رخ دسترسی داشته و این قلم را در فرمت‌ها و وزن‌های مختلف عرضه شده دریافت کنید. این کوپن تخفیف ۵ درصدی بوده و در جشنواره‌های خاصی از سال مانند یلدا یا نوروز تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. تخفیف سیستمی است و تا زمانی که از طریق کلیک روی دکمه خرید کنید وارد سایت فونت ایران نشوید، کوپن اعمال نخواهد شد.

  • این کد تخفیف به میزان ۵ درصد بوده ولی در جشنواره‌های خاصی تا ۲۰ درصد سقف تخفیف افزایش پیدا می‌کند.
  • محدودیتی برای خرید اول یا استفاده در بسته‌های خاص نداشته و می‌توانید برای همه بسته‌های اقتصادی، نیمه اقتصادی و حرفه‌ای از این کد استفاده کنید.
  • با کلیک روی دکمه زیر کد تخفیف به صورت خودکار کپی خواهد شد.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *