شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت ادامه (Edameh Font) با لینک مستقیم

فونت ادامه (Edameh) یک فونت جدید مناسب عنوان است که به تازگی در سایت فونت ایران در وزن Extra Light معرفی شده و از ۳ فرمت مختلف TTF, WOFF و WOFF2 پشتیبانی می‌کند. این فونت بر اساس خط خوشنویسی ایرانی با ساختاری کاملا متفاوت، به شکل امروزی و در سبک هندسی ساخته شده است.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

از این فونت می‌توانید در محیط‌های مختلفی که نیاز به یک فونت ضخیم با وزن بالا دارید استفاده کنید. رایج‌ترین آنها شامل فونت عناوین، فونت تیترها، فونت تبلیغات و فونت در رسانه‌های اجتماعی برای استفاده در استوری، طراحی بنر و تامنیل‌های ویدئویی است.

بررسی و دانلود فونت ادامه (Edameh)

فونت ادامه با اینکه صرفا یک‌وزن دارد، اما از شخصیتی چندگانه برخوردار است. گاهی در فرم یک حرف، تیزی و خشکی را در کنار منحنی‌ می‌بینید و گاهی نیز از حروف و ترکیباتی در یک کلمه استفاده شده که فونت را کاملا رسمی و خشک نشان می‌دهد.

چشمی حروف دارای فضای منفی مثلثی هستند در حالی که فرم‌ کلی حروف مانند مفتول فولادی خمیده دیده می‌شود. تاکید بر فرم‌های چشم‌گیر حروف در عین توجه به ظرافت‌های طراحی، طراحان و مدیران استارتاپ‌ها و به‌ویژه کسب و کارهای آنلاین را به استفاده از این فونت در تیتر مطالب خود فرا می‌خواند.

سبک طراحی و وزن فونت ادامه

فونت ادامه بر اساس خوشنویسی ایرانی طراحی شده که ساختاری مدرن و امروزی در قالب حروف هندسی به آن داده شده است. این فونت با اینکه صرفا از یک وزن ExtraLight پشتیبانی می‌کند و برای استفاده در عناوین و تیترها درنظر گرفته شده، اما به لطف قابلیت پشتیبانی از ترکیبات آلترنیتیو و حروف جایگزین امکان تایپ کلمات به شکل‌های متنوعی را در اختیار قرار می‌دهد.

در این فونت دندانه‌ها، زوایا، گردی حروف و شروع و پایان آنها دارای یک طراحی جدید هستند که در فونت‌های دیگر چنین طراحی دیده نشده است. شاید صرفا بتوان گفت در فونت گفته که چند ماه پیش منتظر شد، به شکل بسیار محدودی، اما با این تفاوت که ساختاری گردتر دارد چنین ساختاری را دیده‌ایم.

سبک طراحی فونت ادامه

این فونت که دارای یک وزن است در فرمت‌های TTF, WOFF و WOFF2 ارائه شده که بدون نیاز به انجام کارهای پیچیده برای تبدیل فرمت فونت می‌توانید در انواع نرم‌افزار، سیستم عامل و محیط وب و موبایل از آن استفاده کنید.

پشتیبانی از 5 زبان متنوع و کامل

فونت ادامه یک فونت همه‌فن حریف و چند زبانه است که بر اساس ساختار یونیکد بین المللی طراحی شده است. در این فونت تمامی حروف، کاراکترها و گلیف‌های هر زبان با استاندارد بین المللی طراحی شده و اگر در یک زبان خاورمیانه‌ای نظیر اردو و عربی تفاوت جزئی یا حتی فاحشی در شکل و ظاهر حروف و ترکیبات وجود داشته باشد، چه در حالت تک‌حرف و چه در ترکیبات جایگزین رعایت شده است.

پشتیبانی این فونت علاوه بر زبان فارسی شامل سایر زبان‌های مبتنی بر این خط همچون اردو، کردی و عربی است. هی یک از این زبان‌ها دارای شکل اختصاصی حروف خود هستند. برای مثال حروف «ك، ي، ة، ؤ، ئ» در زبان عربی که متفاوت از فارسی هستند رعایت شده و دارای نقاط و همزه بر زیر و بالی حروف هستند.

یا در زبان اردو حروفی مثل «ﮧ، ﮩ، ے» نه‌تنها دارای گلیف اختصاصی خود هستند، بلکه از برخی آنها برای سایر زبان‌های فارسی و عربی به‌منظور استفاده برای حروف جایگزین در نظر گرفته شده است.

فونت ادامه عربی و فارسی

این فونت از نظر اعراب گذاری عربی و همچنین استفاده از گلیف‌های تزئینی و طره‌ها در زبان های کردی و اردو کامل بوده و شامل برخی گلیف‌های خاص نیز می‌باشد که در ادامه بیشتر آنها را بررسی می‌کنیم.

فونت انگلیسی edameh

از نظر زبان‌های لاتین این فونت از حروف انگلیسی نیز با همان سبکی که برای حروف فارسی در نظر گرفته شده است پشتیبانی می‌کند. حروف در ابتدا دارای ضخامت کمتر بوده و در پایان ضخامت آنها بیشتر می‌شود. همچنین با تغییر گردی و زاویه خطوط نیز شکستگی‌هایی به شکل تیز و گاها نرم برای بخش‌های داخلی و بیرونی درنظر گرفته شده است.

دارای ترکیبات و حروف جایگزین

مهم‌ترین ویژگی یک فونت تبلیغاتی پشتیبانی از حروف جایگزین است. حال می‌تواند این حروف جایگزین با استفاده از پشتیبانی وریبل همراه باشد که بتوان در وب‌فونت نیز استفاده کرد یا اینکه از طریق تنظیمات Open Type نرم‌افزارهای گرافیکی قابل استفاده باشد.

وجود ترکیبات جایگزین کمک می‌کند تا برای استفاده‌های تبلیغاتی برخی حروف دارای شکل متفاوتی نسبت به سایر کلمات باشند که همین مسئله می‌تواند روی جلب توجه بیشتر نگاه مخاطب تاثیرگذار باشد. حتی اگه مخاطب نگاه کاملا مستقیمی به تک‌تک حروف و کلمات نداشته باشد.

حروف جایگزین این فونت شامل ترکیبات متعددی است که می‌توانید در فایل راهنمای بسته دانلود فونت ادامه آنها را مطالعه و طریقه استفاده را نیز بررسی کنید. اما برای نمونه چندتا از آنها را بررسی می‌کنیم.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت ادامه

برای تایپ حروف «ک» و «گ» کشیده در فونت ادامه می‌توانید حالت Swash را در تنظیمات Open Type فعال کنید تا مشابه با نمونه‌های بالا بسته به اینکه در ابتدا، میانه یا انتهای کلمات باشند تایپ شوند.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت ادامه

دیگر حروف جایگزین فونت ادامه شامل «ی»، «م»، «هـ» است که می‌توانید با فعال کردن Stylistic Set در تنظیمات Open Type از آنها مانند تصویر بالا استفاده کنید.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت ادامه

با فعال کردن حالت apply Ligaturs در تنظیمات Open Type نیز می‌توانید از حالت ترکیبات کشیدگی‌های منتهی در حروف «ی» استفاده کنید.

دیگر حالت‌های این فونت قابلیت تایپ ترکیبات جایگزین برای اتصال دندانه‌ها در حروف «ی» و «ر» است که با فعال کردن discretionary Ligatures در تنظیمات Open Type می‌توانید از آنها استفاده کنید.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت ادامه

با فعال کردن dlig و Stylistic Set به طور هم‌زمان نیز ترکیبات جایگزین دیگری برای اتصال دندانه‌ها به حرف «م» فعال می‌شود که بسته به محل قرارگیری آن ظاهر متفاوتی به شکل‌های بالا دارد.

پشتیبانی حرفه ای از اعداد فارسی و عربی

ویژگی دیگر فونت ادامه پشتیبانی از اعداد فارسی و عربی به شکل حرفه‌ای است. در این فونت می‌توانید برای زبان‌های عربی و فارسی از ظاهر متناسب با همان زبان برای اعداد استفاده کنید.

به عنوان مثال اعداد «٠٤٥٦» عربی که در مقایسه با اعداد فارسی «۰۴۵۶» دارای گلیف متفاوتی هستند در تصویر زیر مشخص شده است.

اعداد فارسی و عربی فونت ادامه

علاوه بر ظاهر درست اعداد برای هر زبان، در بسته دانلود فونت ادامه پوشه مخصوص برای اعداد هک شده فارسی قرار گرفته است. با نصب فونت‌های درون این پوشه اعداد را با هر زبانی که تایپ کنید، به شکل فارسی تایپ خواهند شد.

جدای از این یک پوشه مخصوص نیز برای فونت‌های بدون حروف و اعداد لاتین درنظر گرفته شده که مناسب استفاده در سایت و موبایل است. با نصب این نسخه نیز می‌توانید برای زبان انگلیسی از فونت دیگری استفاده کنید.

پشتیبانی کامل اعراب و گلیف های تزئینی

پشتیبانی فونت ادامه از نظر اعراب نیز مشابه اعداد کاملا استاندارد است. در این قلم اعراب عربی در هم‌نشینی درستی با حروف قرار می‌گیرند که حتی با وجود سایر اعراب «همزه، تشدید یا سکون» شکل آنها به‌هم ریخته نیست و به زیبایی کلی کلمات نیز کمک می‌کند.

فونت ادامه با گلیف تزئینی کردی و عربی

جدای از زبان عربی برای زبان‌های کردی و اردو نیز امکان استفاده از گلیف‌های تزئینی قرار داده شده است که به‌وفور در کلمات این زبان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فونت ادامه برای زبان عربی

همچنین این فونت به منظور استفاده تبلیغاتی از یک گلیف «ریال» با شکل خاص و چسبان نیز پشتیبانی می‌کند. هرچند که انتظار می‌رود در آپدیت‌های بعدی شاهد ارائه گلیف مشابهی برای «تومان» باشیم؛ چرا که استفاده از تومان رایج‌تر بوده و جدایی از این در تمامی طراحی‌های تبلیغاتی به‌دلیل بار روانی که از نظر تعداد نقطه برای قیمت دارد، می‌تواند نمایان‌گر قیمت کمتر باشد.

مناسب عناوین و ساخت استوری شبکه های اجتماعی

بهترین کاربردی که فونت ادامه دارد برای کارهای تبلیغاتی است. به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام که این روزها استفاده از استوری‌های روزانه بسیار رواج دارد و برای ارائه آفرها، پیشنهادات تخفیف و معرفی محصول بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

فونت ادامه برای طراحی رابط کاربری

اما جدای از استفاده تبلیغاتی از این فونت می‌توان برای فونت عناوین نیز استفاده کرد که می‌توانید در طراحی انواع اسلایدر، چاپ کاتالوگ محصول و موارد متعدد بسیاری مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده و نصب فونت ادامه در سایت

نسخه‌های WOFF و WOFF2 فونت ادامه برای استفاده در سایت مناسب هستند. پیشنهاد می‌شود از این قلم حتما به صورت ترکیبی در کنار سایر قلم‌ها نظیر فونت وزیرمتن استفاده کنید.

بهترین کاربردهایی که این فرمت‌ها دارند برای بخش‌هایی مثل عناوین، تیترها، نقل قول، بنرها، اسلایدر و کادرهای خاصی است که به منظور جلب توجه مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای نصب فونت ادامه روی سایت کافی است ابتدا این فونت را دانلود کنید. سپس یک پوشه با نام fonts در مسیر قالب سایت خود ایجاد کرده، و فرمت woff2 که حجم کمتری دارد را در این پوشه آپلود کنید. در نهایت کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل style.css قالب خود قرار داده و ذخیره کنید.

@font-face {
  font-family: 'edameh';
  src: url('fonts/edamel-extralight.woff2') format('woff2');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}

برای تغییر نام خانواده این فونت می‌توانید در خط دوم نام دلخواهی را به‌جای edameh وارد کنید. در صورت آپلود فونت در مسیری متفاوت یا استفاده از سایر فرمت‌ها نیز می‌توانید خط سوم را که شامل مسیر فایل، نام و فرمت فونت است شخصی سازی کنید.

دانلود فونت ادامه با تخفیف

فونت ادامه دارای ساختاری جدید بر خلاف سایر فونت‌های رایج است. این قلم از ترکیبات و حروف جایگزین پشتیبانی می‌کند که امکان تایپ متفاوت کلمات را به شما خواهد داد.

 • با استفاده از این کد تخفیف فونت ایران می‌توانید فونت ادامه را با تخفیف ۵ تا ۲۰ درصدی خریداری کنید.
 • این کوپن برای تمامی کاربران قابل استفاده است و محدودیتی از نظر خرید اول ندارد.
 • امکان استفاده از این کوپن مختص فونت ادامه بوده و برای سایر فونت‌های می‌توانید از سایر کوپن‌های فونت ایران در سایت تخفیفاتو استفاده کنید.
 • در پایان فراموش نکنید این تخفیف سیستمی است و برای استفاده از آن باید از طریق کلیک روی دکمه خرید کنید وارد سایت فونت ایران شوید. با کلیک روی کوپن، کد تخفیف به صورت خودکار کپی می‌شود.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *