سرور فروشگاهی لیمو هاست سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

۶۰ هزار تومان تخفیف فونت ایران برای فونت یکان بخ

دانلود فونت یکان بخ پرو تا سقف ۲۰ درصد تخفیف

 • دانلود فونت یکان بخ تا سقف ۶۰ هزار تومان تخفیف برای تمامی نسخه‌های حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای و اقتصادی.
 • با وارد کردن این کد تخفیف فونت ایران می‌توانید تا سقف ۶۰ هزار تومان فونت yekanbakh را ارزان‌تر خریداری کنید.
 • این کد تخفیف ویژه همه فونت‌های قرار داده شده در فونت ایران بوده و بر اساس تنظیماتی که در سیستم اعمال شده بین ۵ تا ۲۰ درصد تخفیف را شامل می‌شود.
 • برای اینکه قادر به استفاده از این تخفیف باشید ضروری است که حتما با کلیک روی دکمه زیر وارد سایت فونت ایران شده و این فونت را دانلود کنید. زیرا این تخفیف به صورت سیستمی بوده و بر اساس کوکی مرورگر برای شما کار می‌کند.
 • با کلیک روی دکمه زیر کد تخفیف به صورت خودکار برایتان کپی خواهد شد.
برای کپی خودکار کد تخفیف کلیک کنید گزارش خطا

دانلود فونت یکان بخ پرو حرفه ای

فونت یکان بخ فونت ایران از سری فونت‌های هندسی سنس است که مناسب استفاده در طراحی، وب و موبایل است. این فونت در ۹ وزن مختلف توسط رضا بختیاری فرد طراحی شده و همچنین دارای نسخه وریبل(فونت متغیر) است.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

فونت یکان بخ یکی از بی نظیرترین فونت‌های فارسی است که در سبک و سیاق فونت یکان طراحی و در بین فونتهای فارسی از اصولی ترین فونتها محسوب می‌شود و تناسب بین حروف در تایپ فونت بی نظیر است!

دانلود فونت یکان بخ

یکان‌بخ در دسته‌ی فونت‌های مونولاین(تک‌ضخامتی) است؛ اما ضخامت یکسانی را در تمامی بخش‌ها ندارد. این‌جا خطای دید نقشی پررنگ بازی می‌کند و آگاهی از تأثیر زاویه‌ی قلم نیز بسیار مهم است. در سر هر پیچ و هر تقاطع ضخامت‌ها با دقت بسیار زیاد طوری تنظیم شده‌اند که درست دیده شوند. این فونت ویژه استفاده در پاراگراف‌ها، طراحی وب، عناوین، تبلیغات و… است.

در طراحی یکان‌بخ از فرم‌های هندسی کمک گرفتم، اما خود را به استفاده از آن فرم‌ها محدود نکردم و کاراکترها به‌طور کامل با فرم‌های هندسی منطبق نیستند. دلیل این کار حفظ خوانایی و در نظر گرفتن خطای دید در طراحی بود. هم‌چنین فرم‌های هندسی باعث می‌شوند حروف شخصیتی سرد و ماشینی به‌خود بگیرند؛ به‌ویژه در رسم‌الخط عربی که چندان با فرم‌های هندسی میانه‌ای ندارند.

رضا بختیاری فرد، طراح فونت

این فونت بر اساس یک بازطراحی کلی از روی فونت یکان که در سال ۱۳۵۹ توسط مسعود سپر طراحی شده بود، ایجاد شده است. در نسخه اولیه فونت یکان بخ که در سال ۱۳۹۴ طراحی شد، یک بازنگری کلی نیز برای آن در سال ۱۴۰۱ صورت گرفت که حالا با نسخه حرفه‌ای پرو در دسترس است.

 • Thin
 • Light
 • Regular
 • SemiBold
 • Bold
 • ExtraBold
 • Black
 • ExtraBlack

مشابه هر فونت دیگری، وزن‌های بالا در این فونت وجود دارد که می‌توانید متناسب با فضای مورد نیاز خود برای تایپ فیس فارسی یا انگلیسی از هر یک از این نسخه‌ها استفاده کنید.

یکان بخ قلمی ویژه‌ی فضای پیکسلی است. فرآیند بازطراحی و بهینه‌سازی این قلم برای وب و رابط کاربری بر پایه‌ی قلم یکان برای تمام گلیف‌ها انجام شده است. هدف از طراحی دوباره‌ی این قلم، دستیابی به نوشتاری یک‌دست، منظم و چشم‌نواز برای فضای وب بود. به همین منظور تغییرات زیادی در ساختار، ضخامت، فرم‌ها و فاصله‌گذاری‌ها ایجاد شد.

دانلود فونت یکان بخ حرفه ای با تخفیف

برای نسخه وب توصیه می‌شود از نسخه وریبل فونت یکان بخ که دارای طراحی متغیر بوده و همه این وزن‌ها را در بر دارد استفاده کنید. همچنین این نسخه از فونت دارای حجم بسیار پایین‌تری است که برای استفاده در وب‌سایت به منظور افزایش سرعت سایت می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

در این قلم وزن کلی حروف کاهش یافته و ضخامت خطوط عمودی و افقی(با در نظر داشتن خطای باصره) برابر است. بازطراحی فرم‌ها با مبنا قرار دادن شبکه‌ای شطرنجی انجام شد. مجموعه‌ی این کارها باعث افزایش انطباق قلم با فضای پیکسلی و شفافیت آن شد.

مناسب برای استفاده در زبان‌های مختلف

فونت یکان بخ نه تنها یک فونت فارسی عالی است بلکه برای استفاده در زبان‌های انگلیسی، عربی، اردو و کردی نیز مناسب بوده و کلیه اعراب و حروفی که در هر یک از این زبان‌ها نیاز دارید را شامل می‌شود.

کد تخفیف فونت یکان بخ

علاوه بر این پشتیبانی کاملی از تایپ حروف متناسب با هر یک از این زبان‌ها را داراست که برای نمونه می‌توان به تفاوت تایپ اعداد ۴ و ۶ که در زبان عربی و فارسی اختلاف دارند اشاره نمود.

برای خرید و دانلود این فونت در نسخه‌های مختلف کافی است روی دکمه زیر کلیک کرده و وارد سایت فونت ایران شوید. شما می‌توانید این فونت را در سه نسخه حرفه‌ای، نیمه حرفه ای و اقتصادی دانلود کرده و با استفاده از تخفیفی که درون دکمه زیر قرار دارد، آن را تا سقف ۲۰ درصد ارزان‌تر خریداری کنید.

ورود به سایت فونت ایران

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *