شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت کلمه (Kalameh Font) با لینک مستقیم

کد تخفیف فونت کلمه ۵ درصدی بدون محدودیت مبلغ

فونت کلمه (به انگلیسی: Kalameh) در گروه فونت‌های هندسی قرار دارد که می‌توانید از آن در متن‌های کوتاه یا بلند استفاده کنید. عمده کاربرد این قلم می‌تواند برای تبلیغات، طراحی پوستر و فضاهایی باشد که نیاز به فونتی با ساختار گرد و منحنی‌شکل داشته باشید.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

طراحی فونت کلمه توسط ناصر خادم صورت گرفته است که با در کنار هم قرار گرفتن منحنی‌هایی از حروف این قلم را با یک ساختار هندسی نسبتا فشرده طراحی کرده است.

بررسی و دانلود فونت (Kalameh)

فونت کلمه، ساختاری هندسی و منظم دارد. استخوان‌بندی اندام این قلم فضایی شسته و رفته را مهیا می‌کند. پویایی و انرژی فونت کلمه، برای استفاده در اکثر آثار تبلیغاتی به‌ویژه برای استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای خلاق و نوین بسیار مناسب است؛ چرا که یک قلم هندسی با ساختاری مدرن و معاصر است.

فونت کلمه، قدرتمند و خودنماست؛ در متن‌هایی که تلاش دارند ویژگی‌ها و توانایی‌های خاصی را برجسته کنند و نکات طلایی موضوع را شاخص نمایند، “کلمه” این قدرت را به آن‌ها فراهم می‌کند.

دانلود فونت کلمه ttf رایگان

این فونت ضخیم شباهت زیادی به فونت ایران یکان دارد و شاید در نگاه اول آنها را اشتباه تشخیص دهید. ظاهری ضخیم و جدی که می‌توانید از آن برای عنوان کتاب و مجلات، طراحی بنرهای تبلیغاتی و موضوعات مختلف دیگری که نیاز به یک فونت نمایشی دارید استفاده کنید.

سبک طراحی و وزن فونت کلمه

کلمه قلمی دارای ظاهری نرم و دوستانه است که با توجه به سبک طراحی و وزنی که به ما می‌دهد، در گروه فونت‌های سیاه دسته‌بندی می‌شود. این قلم بیشتر برای استفاده در فضای تبلیغات مناسب است؛ اما می‌توان از آن در وب فونت، فونت موبایل و فونت مطبوعات، به‌ویژه طراحی انواع پوستر و جلد کتاب نیز استفاده کرد.

این قلم از ۹ وزن مختلف نازک تا سیاه را پشتیبانی می‌کند که همه وزن‌ها دارای یک استاندارد کلی از نظر افزایش ضخامت هستند. به‌ویژه اینکه در همه وزن‌ها نیز امکان استفاده از سه فرمت رایج TTF, WOFF و WOFF2 را در اختیار دارید.

افزونه بر این‌ها در بسته دانلود فونت کلمه، امکان استفاده از ساختارهای این قلم که دارای اعداد فارسی هک شده (به جای حروف انگلیسی) و فونت مخصوص فاقد حروف و اعداد انگلیسی را خواهید داشت.

پشتیبانی از 5 زبان متنوع

فونت کلمه علاوه بر زبان فارسی از زبان‌های دیگر بر پایه این رسم خط پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی این قلم شامل زبان عربی، اردو و کردی است که علاوه بر حروف مشترک، حروفی که تفاوت جزئی دارند را نیز برای هر زبان پشتیبانی می‌کند. حروفی مانند «ك، ي، ة، ؤ، ئ» در عربی که تفاوت جزئی دارند یا حروف «ﮧ، ﮩ، ے» در اردو پیاده سازی شده است.

دانلود رایگان فونت کلمه ttf

اعراب و گلیف‌هایی هم که جنبه تزئینی دارند در این قلم پیاده‌سازی شده است که می‌توانید به صورت استاندارد از آنها استفاده کنید.

دانلود فونت kalameh انگلیسی

این قلم نیز از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند که کلیه حروف و کاراکترهای این زبان نیز به همان سبک زبان فارسی طراحی شده و از قلم یا فونت اپن‌سورس دیگری وام گرفته نشده است.

دارای ترکیبات و حروف جایگزین

ویژگی دیگر فونت کلمه پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین است که امکان تایپ کلمات را در شکل‌های مختلفی برای برخی حروف و ترکیبات دوتایی می‌دهد. به عنوان مثال در کلمه «خیره‌سر» مشابه تصویر زیر می‌بینید که ترکیب «ـر» با دو حالت قابل تایپ است. می‌توانید چنین ترکیبی را در ترکیبات «ـبر، ـسر، ـشر، ـصر، ـضر» استفاده کنید.

حروف جایگزین فونت کلمه

دیگر ترکیبات این فونت حروف تکی هستند که مانند نمونه زیر می‌توانید، حروف «ک، گ، ـعـ، عـ، ی، ـی» را در چند حالت زیر تایپ کنید.

تایپ حروف جایگزین فونت کلمه

یک سری ترکیبات نیز مانند «لا» وجود دارند که مشابه زیر می‌توانید در کلماتی خاص استفاده کنید تا حالت تایپ خاصی را داشته باشید.

راهنمای حروف جایگزین فونت کلمه

این ترکیبات و حروف جایگزین در فونت کلمه شامل موارد دیگری هستند که در فایل راهنمای دانلود فونت کلمه می‌توانید چگونگی استفاده از آنها را در انواع نرم‌افزار مشاهده کنید.

دارای گلیف های تزئینی و ریال

قابلیت دیگر فونت کلمه پشتیبانی از گلیف‌های تزئینی و خاص است. در این قلم می‌توانید برای زبان کردی و اردو که سرشار از گلیف‌های تزئینی که گاها جنبه اعراب نیز دارند بر روی حروف استفاده کنید. همانطور که در تصویر زیر نمونه‌ای از آن را می‌بینید.

گلیف های تزئینی فونت کلمه

گلیف دیگر این قلم شامل گلیف ریال است که می‌توانید برای واحد پولی در حالتی که از این قلم با هدف تبلیغات استفاده کنید که تاثیر مناسبی روی جلب توجه مخاطب خواهد گذاشت.

گلیف ریال فونت کلمه

هر چند که انتظار می‌رود با توجه به روانشناسی قیمت‌گذاری بهتر، گلیف «تومان» نیز در آپدیت‌های بعدی این قلم افزوده شود.

پشتیبانی حرفه ای از اعداد فارسی و عربی

این قلم دارای پشتیبانی استاندارد از اعداد زبان‌های اصلی که شامل فارسی، عربی و انگلیسی است می‌باشد. در هر زبان می‌توانید اعداد همان زبان را تایپ کنید.

اعداد فارسی فونت کلمه حرفه ای

علاوه بر این در بسته دانلود فونت کلمه پوشه مخصوص برای اعداد فارسی هک شده با نام FD قرار دارد که شامل اعداد فارسی هستند و اعداد انگلیسی را اگر استفاده کنید همچنان فارسی تایپ می‌شود.

نسخه دیگری نیز در پوشه Non_English وجود دارد که علاوه بر اعداد، فاقد حروف انگلیسی هم می‌باشد که برای توسعه نرم‌افزاری مناسب است.

فونت کلمه در اپلیکیشن و رابط کاربری

فونت کلمه با توجه به پشتیبانی که از ۹ وزن مختلف دارد، می‌توانید از آن برای طراحی رابط کاربری انواع اپلیکیشن موبایل، وب اپلیکیشن و وب‌سایت استفاده کنید.

در تصویر زیر نمونه‌ای از این قلم را برای طراحی صفحه چت و پشتیبانی آنلاین مشاهده می‌کنید که از چند وزن مختلف در بخش‌های گوناگون متن چت، نام کاربر و منوها استفاده شده است.

دانلود فونت کلمه برای موبایل

یا اینکه از این فونت می‌توانید برای طراحی در اپلیکیشن موبایل استفاده کنید که نمونه‌ای از آن را نیز در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

دانلود فونت کلمه رایگان

برای استفاده از این قلم در طراحی رابط کاربری در محیط اپ یا وب می‌توانید از فرمت‌های استانداردی استفاده کنید که دارای کمترین حجم و ساختار بهینه هستند.

استفاده و نصب فونت کلمه در سایت

فرمت‌های WOFF و WOFF2 به صورت خاص برای استفاده در وب فونت مناسب هستند که فونت کلمه در نسخه عادی، نسخه دارای اعداد فارسی هک شده و نسخه بدون اعداد و حروف انگلیسی از هر دو این فرمت‌ها در تمامی وزن‌ها پشتیبانی می‌کند.

برای نصب فونت کلمه در سایت کافی است ابتدا یک پوشه با نام fonts در مسیر نصب قالب سایت خود ایجاد کنید. سپس قطعه کد زیر را کپی کرده و به فایل style.css قالب خود اضافه کنید. اگر از وزن‌های دیگر استفاده می‌کنید یا نام فایل متفاوت است می‌توانید خطوط ۳ و ۹ را شخصی سازی کنید.

@font-face {
  font-family: 'kalameh';
  src: url('fonts/kalameh-regular.woff2') format('woff2');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}
@font-face {
  font-family: 'kalameh';
  src: url('fonts/kalameh-bold.woff2') format('woff2');
  font-weight: bold;
  font-style: normal;
}

کافی است با نصب وزن‌های مختلفی که به آنها نیاز دارید، از این قلم در بخش‌های مختلف استفاده کنید. اما با توجه به اینکه قلم برای فونت عنوان در وزن‌های ضخیم زیبایی بهتری را به وب سایت خواهد داد، توصیه می‌شود از این قلم برای فونت عناوین استفاده کنید و فونت بدنه اصلی برای متن‌های بلند را قلم دیگری در نظر بگیرید.

دانلود فونت کلمه برای سایت

به عنوان نمونه می‌توانید از فونت وزیر در کنار این قلم استفاده کنید. از فونت کلمه می‌توانید در بخش‌هایی مثل عنوان مطالب، تیترها، سرتیترها، نقل قول و دیگر بخش‌های محتوا که نیاز است توجه مخاطب را به آنها معطوف کنید استفاده کنید.

چنین استفاده‌ای می‌تواند علاوه بر زیبایی و بهبود رابط کاربری، به کاربران در یافتن سریع‌تر بخشی از محتوا که به آن نیاز دارند کمک کند. همچنین در سایت‌های محتوایی، استفاده از قلم کلمه برای عنوان می‌توانید به خوانایی بهتر کمک کند تا در بین متون طولانی، به دلیل ارتباط سریع چشمی با توجه به متفاوت بودن وزن و ظاهر فونت عناوین گم نشوند.

دانلود فونت کلمه با تخفیف

با کلیک روی باکس زیر به لینک دانلود فونت کلمه با تخفیف دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را با ۹ وزن مختلف همراه با نسخه وریبل دانلود کنید. توجه کنید که این تخفیف سیستمی بوده و برای اینکه در سبد خریدتان اعمال شود باید با کلیک روی دکمه خرید کنید وارد سایت فونت ایران شوید.

 • این کد تخفیف به میزان ۵ درصد بوده ولی در جشنواره‌های خاصی تا ۲۰ درصد سقف تخفیف افزایش پیدا می‌کند. محدودیتی برای خرید اول یا استفاده در بسته‌های خاص نداشته و می‌توانید برای همه بسته‌های اقتصادی، نیمه اقتصادی و حرفه‌ای از این کد استفاده کنید.
 • با کلیک روی دکمه زیر کد تخفیف به صورت خودکار کپی خواهد شد.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *