شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت اکران (Ekraan Font) با لینک مستقیم

فونت اکران (Ekraan) جدیدترین فونت منتشر شده در سایت فونت ایران است که یک نسخه بازسازی شده از فونت تجرید می‌باشد. این فونت ابتدا برای استفاده در یک برنامه ورزشی فوتبال طراحی شد که بعدها برای استفاده عموم در دسترس قرار گرفت.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

ساختار این فونت با اینکه الهام گرفته از فونت تجرید بوده و درواقع نسخه بازسازی شده‌ای از آن است، اما با ظرافت بسیار کامل نستعلیق ایرانی در اتصالات همراه شده است. می‌توانید از این فونت در متن‌های کوتاه تا بلند استفاده کنید که خوانایی بسیار بالایی دارد.

بررسی و دانلود فونت اکران (Ekraan) جدید

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی رابط کاربری موبایل، استفاده از صفحه نمایشی است که در نمایشگرهایی با وضوح پایین خوانایی را تا حد بسیار بالایی تامین کند.

فونت اکران مشابه با دیگر فونت‌های مناسب طراحی رابط کاربری، از این نظر عملکرد عالی دارد. بنابراین چه در حال تماشای یک بازی فوتبال با یک دستگاه تلفن همراه کوچک یا یک صفحه تلویزیون بزرگ باشید، می‌توانید از حس خوش‌نویسانه‌ی زیبای این فونت لذت ببرید.

سبک طراحی و وزن فونت اکران

فونت اکران در قالب یک پروژه بازسازی شده از فونت تجرید در قالب تایپ‌فیس طراحی شده است. تفاوت‌های نسبتا جزئی و آشکارا با آن قلم دارد که شامل ایجاد خطور براق‌تر و استخوانی‌تر، منحنی‌های ظریف‌تر و ساختار مدرن و به‌روزتر می‌شود که با تلفیقی در کنار خوشنویسی سنتی ایرانی، اما به شکل مدرن امروزی طراحی شده است.

فونت اکران شامل ۵ وزن لایت، رگولار، مدیوم، سمی بولد و بولد است که همگی چه برای زبان‌های خاورمیانه‌ای و چه لاتین از این وزن به صورت مشترک پشتیبانی می‌کنند. برای زبان لاتین انگلیسی این فونت طراحی به‌خصوصی در نظر گرفته نشده و همان گلیف‌های حروف لاتین را با فونت پیش‌فرض در خود جای‌داده است. اما برای حروف فارسی و عربی، گلیف‌های خاص فونت در نظر گرفته شده است.

همچنین این فونت با توجه به کارکردهایی که در محیط‌های مختلف مطبوعاتی، متنی، تبلیغاتی و از همه مهم‌تر طراحی رابط کاربری دارد، در ۴ فرمت TTF, OTF, WOFF و WOFF2 طراحی شده تا بدون نیاز به تبدیل فرمت فونت بتوانید به تمامی فرمت‌ها دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی از زبان فارسی و عربی

فونت اکران از زبان فارسی به صورت پیش‌فرض پشتیبانی کرده و علاوه بر اینکه تمامی حروف اصلی و اعراب فارسی را در خود دارد، کاراکترهای خاص و اعداد به شکل فارسی نیز در آن جای گرفته است. از این قلم فارسی می‌توانید در طراحی خود در محیط‌های مختلفی استفاده کنید که شامل متن‌های کوتاه تا بلند می‌شود.

دانلود فونت اکران ttf

اما به لطف رسم خط فارسی بودن زبان عربی، از این قلم می‌توان در زبان عربی نیز استفاده کرد که ضمن پشتیبانی از حروف، ارعبا و گلیف‌های مشترک دو زبان، پشتیبانی از اعراب و تنوین‌های عربی، حروف خاص همچون «ك، ي، ة، ؤ، ئ» و اعداد عربی «٠٤٥٦» را در خود جای داده است.

فونت عربی اکران

با اینکه به صورت رسمی در صفحه این پروژه اعلام شده از فونت فارسی و عربی پشتیبانی می‌کند، اما امکان استفاده از آن را برای زبان اردو نیز دارید. با این تفاوت که محدود به حروف مشترکی خواهد بود که محدود به زبان فارسی بوده و برخی حروف خاص نظیر «ﮧ، ﮩ، ے» را نیز در خود به منظور حروف جایگزین دارد.

پشتیبانی اعداد عربی و فارسی هک شده

فونت اکران یک فونت با استدانداردهای یونیکد برای هر زبان است. این فونت برای هر دو زبان فارسی و عربی از اعداد به صورت استاندارد پشتیبانی می‌کند تا متناسب با هر زبانی استانداردهای درست‌نویسی را رعایت کنید.

اعداد عربی «٠٤٥٦» که دارای تفاوت جزئی با اعداد فارسی «۰۴۵۶» هستند در این فونت به‌طور کامل پشتیبانی می‌شوند و متناسب با زبان صفحه کلید تایپ خواهند شد.

فونت اکران با اعداد فارسی

علاوه‌بر این در بسته دانلود فونت اکران یک نسخه مخصوص هم برای اعداد فارسی هک شده قرار گرفته است که با تنظیم صفحه کلید روی هر زبان غیر فارسی اعداد کاملا فارسی تایپ خواهند شد که برای فارسی کردن اعداد در سایت می‌تواند مناسب باشد.

بر اساس همین نسخه مخصوص یک نسخه دیگر هم از فونت برای توسعه نرم‌افزاری برای زمانی که بخواهید از فونت انگلیسی دیگری استفاده کنید در نظر گرفته شده که فاقد حروف و اعداد انگلیسی است و تماما از حروف و گلیف‌های زبان فارسی استفاده شده است.

استفاده و نصب فونت اکران در سایت

نسخه‌های WOFF و WOFF2 فونت اکران مختص استفاده در سایت و موبایل هستند. این فرمت‌های فونت حجمی بسیار کمتر از فونت‌های TrueType و OpenType دارند که می‌تواند روی بهبود سرعت سایت و اپلیکیشن تاثیر مثبت داشته باشد.

دانلود فونت اکران برای طراحی رابط کاربری

با نصب وزن‌های پنج‌گانه فونت اکران در سایت می‌توانید از هر وزن در بخش‌های متعددی مثب عناوین، تیترها، متون و تگ‌های خاص استفاده کنید که هر کدام شکل و شمایل خاصی را به متن شما خواهد داد و با توجه به ضخامت مختلف در وزن‌هایی که دارد، یک رابط کاربری و ساختار یکپارچه را در اختیارتان قرار می‌دهد.

برای نصب فونت اکران روی سایت کافی است ابتدا این فونت را دانلود کنید. سپس یک پوشه با نام fonts در مسیر قالب سایت خود ایجاد کرده، و فرمت woff2 که حجم کمتری دارد را در این پوشه آپلود کنید. در نهایت کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل style.css قالب خود قرار داده و ذخیره کنید.

@font-face {
  font-family: 'ekraan';
  src: url('fonts/ekraan-regular.woff2') format('woff2');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}
@font-face {
  font-family: 'ekraan';
  src: url('fonts/ekraan-bold.woff2') format('woff2');
  font-weight: bold;
  font-style: normal;
}

برای تغییر نام خانواده این فونت می‌توانید در خط دوم و هشتم نام دلخواهی را به‌جای ekraan وارد کنید. در صورت آپلود فونت در مسیری متفاوت یا استفاده از سایر فرمت‌ها نیز می‌توانید خط سوم و نهم را که شامل مسیر فایل، نام و فرمت فونت است شخصی سازی کنید.

دانلود فونت اکران با تخفیف

فونت اکران در ۵ وزن طراحی شده است که تمامی حروف و گلیف‌ها در همه وزن‌ها به شکل مناسبی افزایش یافته‌اند. این فونت برای استفاده در نمایشگرهای دیجیتال امروزی نظیر موبایل و دسکتاپ خوانایی لازم را داشته و از فاصله دور و نزدیک می‌توان به خوبی کلمات را تشخیص داد.

از اعداد فارسی به صورت هک شده و همچنین نسخه بدون حروف لاتین پشتیبانی می‌کند که برای توسعه نرم‌افزاری مناسب است. با اینکه فونت به طور کلی برای زبان فارسی و عربی طراحی شده، اما برای زبان لاتین نیز می‌توان از آن استفاده کرد. اما دارای طراحی خاصی نیست و صرفا گلیف‌های پیشفرض درون آن قرار دارند.

از فونت اکران می‌توانید برای استفاده در اپلیکیشن موبایل بهترین استفاده را داشته باشید. چرا که وزن‌های پنج‌گانه این قلم کاملا استاندارد طراحی شده تا امکان ایجاد یک طراحی رابط کاربری مناسب را در اختیارتان قرار دهد.

 • با کلیک روی دکمه زیر می‌توانید فونت اکران را با ۵ درصد تخفیف فونت ایران خریداری کنید.
 • این کوپن به صورت سیستمی ایجاد شده که برای برخورداری از این تخفیف لازم است حتما از طریق کلیک روی دکمه خرید کنید وارد سایت فونت ایران شوید.
 • با کلیک روی هر یک از دکمه‌ها کوپن تخفیف به صورت خودکار کپی خواهد شد.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *