شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت گفته (Gofteh Font) با لینک مستقیم

فونت گفته (به انگلیسی: Gofteh) در گروه فونت‌های نمایشی قرار دارد که در تمامی حروف دارای ساختار هندسی می‌باشد. از این قلم می‌توانید در حوزه‌های تبلیغاتی بهترین استفاده را ببرید که در فضای دیجیتال برای تولید محتوا، ساخت انواع بنر و اسلایدر، ساخت موشن گرافی‌ها و… بهترین خروجی را از خود برجای خواهد گذاشت.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

طراحی این قلم توسط علیرضا نعمت الهی صورت گرفته که آن را در یک وزن Heavy طراحی کرده است. این تایپ‌فیس اولین تجربه اجرایی این طراح است و امیدواریم که آثار بیشتری از وی ببینیم.

بررسی و دانلود فونت گفته (Gofteh)

قلم گفته یک تایپ‌فیس نمایشی سنگین با ظاهری آرتیستی و سرشار از روحیه خودنمایی است که از این قلم می‌توانید در محیط‌های تبلیغاتی و برای فونت عنوان استفاده کنید.

در اطراف سال‌های ۹۹ چند حرف روی کاغذ طراحی کردم؛ که به نظرم حال و هوای خوبی داشت. یک‌سال بعد تصمیم گرفتم آن چند حرف را توسعه دهم اما بعد از چند هفته کار، نتیجه رضایت‌بخش نبود و فایل بایگانی شد!

تا اینکه سال ۱۴۰۲، پس از گذراندن کلاس‌های استاد دامون خانجانزاده اتودها را از نو آغاز کردم و با تمرکز بیشتر روی کانسپت طراحی حروف اولیه فونت گفته طراحی شد.

علیرضا نعمت الهی؛ طراح قلم گفته.

این فونت از چندین زبان مختلف خاورمیانه‌ای و لاتین پشتیبانی می‌کند که با توجه به نزدیکی به سایر قلم‌ها در هر زبان می‌توانید به صورت ترکیبی از آن استفاده کنید. این قلم شباهت نسبتا نزدیکی به فونت صنعت دارد با این تفاوت که از نظر وزنی نازک‌تر و از نظر طراحی دارای روحیه‌ای نرم‌تر است.

دانلود فونت گفته ttf

سبک طراحی و وزن فونت گفته

فونت گفته برای طراحی پوستر، تولید محتوا و تایپوگرافی‌های نمایشی و متن‌های کوتاه مناسب است. از همین‌رو دارای یک وزن ضخیم Heavy می‌باشد که ساختاری ضخیم و سیاه به قلم داده است.

کلیه ساختار حروف در این قلم دارای ساختاری هندسی هستند و ضخامت در سرتاسر حروف نیز متفاوت است طوری که فونت از نظر ضخامت دارای درجه خاصی در تمامی حرف‌ها می‌باشد که ضخامت در بخش‌هایی لاغز و در بخش‌های دیگر به مرور که درجه حروف (به‌ویژه در خطو قائم و مورب) تغییر می‌کند روند افزایشی یا کاهشی به خود می‌گیرد.

این قلم دارای ۳ فرمت TTF, WOFF و WOFF2 است که امکان استفاده از آن را در انواع برنامه‌های گرافیکی در سیستم عامل‌های مختلف یا استفاده در وب فونت و فونت موبایل در اختیار خواهید داشت.

پشتیبانی از 5 زبان متنوع

فونت فارسی گفته محدود به این زبان نبوده و به‌لطف رسم‌خط فارسی بودن زبان‌های عربی، کردی و اردو امکان استفاده از این قلم را در این زبان‌های خاورمیانه ای دارید که پشتیبانی کاملی از زبان‌های ذکر شده دارد.

تمامی حروفی که به صورت مشترک در این زبان‌ها قابل استفاده هستند دارای گلیف اختصاصی بر اساس زبان صفحه کلید هستند و علاوه بر این حروفی نظیر «ك، ي، ة، ؤ، ئ» برای زبان عربی یا حروف «ﮧ، ﮩ، ے» در زبان اردو که دارای شکل متفاوتی هستند را نیز پشتیبانی می‌کند.

دانلود فونت گفته فارسی

از حرف متفاوت «ے» پایانی زبان اردو به‌عنوان حرف جایگزین استفاده شده است که به زیباتر کردن کلمات کمک خواهد کرد.

فونت gofteh انگلیسی

فونت گفته انگلیسی در این تایپ‌فیس فاقد طراحی اختصاصی بوده و برای حروف انگلیسی از فونت Encode Sans که دارای طراحی نسبتا نزدیک به قلم بوده و دارای لایسنس OFL می‌باشد، استفاده شده است.

دارای حروف جایگزین گوناگون

تایپ‌فیس گفته با توجه به اینکه در گروه قلم‌های مناسب عناوین و فونت های تبلیغاتی قرار دارد، از ترکیبات و حروف جایگزین متعددی پشتیبانی می‌کند تا متناسب با خلاقیتی که در طراحی کارهای گرافیکی دارید، بتوانید برخی کلمات کلیدی را به شکل متفاوتی تایپ کنید.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت گفته فارسی

به عنوان نمونه مشابه تصویر بالا می‌بینید که حروف و ترکیبات «ک، گ، ی» در حالت‌های مختلفی که در ابتدا، انتها یا میانه کلمات باشند در چند حالت مختلف قابل تایپ کردن هستند.

از آنجا که در یک جمله می‌توان برخی کلمات را با این ساختار متفاوت تایپ کرد که به‌راحتی کاربر نیز در همان نگاه اولیه و به‌دور از اینکه نیاز باشد جمله را بخواند متوجه این تفاوت می‌شود؛ استفاده از این حالت در کارهای تبلیغاتی موجب جلب توجه و خوانش متن خواهد شد.

ترکیب دیگر قلم از نظر حروف جایگزین برای حرف «میم» است که در انتهای کلمات می‌توانید آن را به صورت پیوسته یا ناپیوسته مشابه تصویر زیر تایپ کنید.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت گفته فارسی

حرف «ی» جایگزین در فونت گفته نیز با توجه به اینکه حرف قبلی آن چه باشد، قابلیت تایپ به شکل‌های متفاوت دیگری را دارد که نمونه آن را در تصویر زیر می‌بینید.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت گفته فارسی

ترکیبات کلی این قلم با سایر حروف را نیز در تصویر زیر می‌بینید که شامل «ـی، ـر، ـن» است. این قلم از نظر ترکیبات حروف تنوع بالایی دارد که راهنمای استفاده از آن درون فایل راهنما در بسته دانلود فونت گفته قرار دارد.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت گفته فارسی

پشتیبانی حرفه ای از اعداد فارسی و عربی

ویزگی دیگر فونت گفته از نظر پشتیبانی چند زبانه بودن، استفاده حرفه‌ای و استاندارد اعداد است. در این قلم می‌توانید اعداد را مطابق هر زبان بر اساس ساختار بین المللی خود تایپ کنید.

برای مثال اعداد «٤٥٦» در زبان عربی که متفاوت از اعداد فارسی «۴۵۶» هستند در این قلم قابلیت تایپ را دارند. زبان انگلیسی نیز از اعداد استاندارد کلیه اعداد لاتین پشتیبانی می‌کند.

اعداد فارسی و عربی در فونت گفته

ویژگی دیگر این قلم از نظر اعداد برای توسعه دهندگان است. می‌توانید از فایل فونتی که حاوی اعداد فارسی هک شده است استفاده کنید تا زمانی که صفحه کلید روی زبان انگلیسی، عربی یا هر زبان دیگری قرار داشت در هر حالتی اعداد فارسی تایپ شوند. این نوع ساختارهای قلم در پوشه جداگانه Farsi Digits قرار دارند که به اختصار در بسته دانلود فونت گفته با نام FD نامگذاری شده‌اند.

علاوه بر این یک پوشه جدا نیز با نام Non_English درنظر گرفته شده که حاوی قلم فاقد اعداد و حروف لاتین است. این نوع فرمت فونت نیز برای استفاده نرم‌افزاری مناسب است که لزومی به استفاده از حروف لاتین این تایپ‌فیس نداشته باشید.

دارای گلیف تزئینی و ریال

ویژگی دیگر قلم گفته پشتیبانی از یک ساختار خاص گلیف‌گونه برای واحد پولی ریال است. مشابه تصویر زیر واحد پولی ریال را در این قلم می‌توانید به‌صورت ترکیب چسبان طوری که دو حرف آخر«الف لام» به هم چسبیده باشند درج کنید.

گلیف ریال در فونت گفته

این سبک از تایپ واحد پولی توجه بیشتر کاربران را جلب خواهد کرد. هرچند که به دلیل تاثیر روانشناسی که تعداد صفرهای موجود در واحدهای پولی روی کاربر دارد انتظار می‌رود در نسخه‌های آتی این قلم پشتیبانی از گلیف تومان نیز اضافه شود. البته ناگفته نماند که این گلیف در نرم افزارهای گرافیکی قابل استفاده است.

گلیف تزئینی فونت گفته در زبان کردی و اردو

ویژگی دیگر این قلم برای زبان‌های کردی و اردو است که دارای گلیف‌های تزئینی متعدد هستند. مشابه تصویر بالا برای این دو زبان می‌توانید از انواع کاراکترهای تزئینی «همزه، V، ط» که بیشترین استفاده را برای تزئین متون در این دو زبان دارند در این قلم داشته باشید.

فونت مناسب عناوین و تبلیغات

بیشترین کاربرد فونت گفته در فضای تبلیغات است که با توجه به سبک طراحی هندسی و ترکیب خودنمایی کننده‌ای که از خود دارد می‌تواند موجب جلب توجه و تغییر نگاه دیگران گردد.

از این قلم با هدف تبلیغات می‌توانید در فضای دیجیتال همچون سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و… در قالب انواع بنر تبلیغاتی، اسلایدرهای سایت، استوری شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید که از جمله آنها می‌توان به استفاده در فونت موبایل برای برنامه اینشات اشاره کرد.

فونت گفته در طراحی رابط کاربری

دیگر کاربرد این قلم نیز استفاده برای فونت عنوان است که با ساختار نرم و صمیمی که دارد کاربر را به مطالعه بیشتر تشویق خواهد کرد که بیشتر مناسب برای استفاده در سایت است.

استفاده و نصب فونت گفته در سایت

فرمت WOFF و WOFF2 این قلم مختص استفاده در سایت یا اپلیکیشن موبایل هستند. با نصب فونت گفته در سایت می‌توانید از این قلم با سبک سنگین در بخش‌هایی مثل عنوان مطالب، تیترها، کادرهای رنگی و نقل قول استفاده کنید.

سنگین بودن این قلم در چنین بخش‌هایی موجب جلب توجه کاربر خواهد شد و برای مواقعی که نیاز دارید نکات مهمی را در قالب چند جمله کوتاه به کاربر منتقل کنید مناسب است. یا اینکه می‌توانید به‌طور کلی در چنین بخش‌هایی از این قلم به‌عنوان یک Call To Action استفاده کنید که با ترکیب شدن در کنار یک دکمه ساختار زیبایی نیز خواهد داشت.

این فونت عنوان در سایت مزیت دیگری هم دارد؛ با خودنمایی که از خود نشان می‌دهد، کاربر می‌تواند در بین متنون طولانی بهتر بخش‌هایی که نیاز دارد را یافته و مطالعه کند. حتی در نمایگرهای کوچک مثل موبایل به کاربر کمک می‌کند تا در بین بخش‌های مختلف محتوا گم نشود.

این قلم مناسب عناوین است و برای استفاده در متون طولانی توصیه نمی‌شود. بنابراین ترکیب آن با سایر فونت های فارسی نظیر وزیر می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

دانلود فونت گفته با تخفیف

با استفاده از باکس زیر می‌توانید به لینک دانلود فونت گفته با تخفیف ۵ درصدی فونت ایران دسترسی داشته باشید. این کد تخفیف فونت گفته به صورت سیستمی است و ضروری است که حتما با کلیک روی دکمه خرید کنید وارد سایت شده و خرید خود را انجام دهید. در غیر این‌صورت کوپن برای خرید شما اعمال نخواهد شد.

  • با وارد کردن این کوپن، فونت گفته را با تخفیف ۵ درصد از فونت ایران دریافت کنید.
  • این کد ویژه خرید فونت جدید گفته ایجاد شده و برای سایر فونت‌ها قابل استفاده نیست.
  • این تخفیف به صورت پیش‌فرض ۵ درصد است. اما در روزهای خاصی از هفته یا جشنواره‌های فروش به ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.
  • تایپ فیس گفته قلمی در سبک هندسی و مناسب تبلیغات و عناوین است که دارای وزن سنگین Heavy می‌باشد.
  • این قلم در سه فرمت TTF, WOFF و WOFF2 با پشتیبانی از اعداد فارسی هک شده و نسخه مخصوص بدون حروف و اعداد لاتین در دسترس است.
  • با کلیک روی دکمه زیر کد تخفیف به صورت خودکار کپی خواهد شد و وارد صفحه دانلود فونت گفته خواهید شد.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *