شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت هستی (Hasti Font) با لینک مستقیم

فونتی هستی به سبک خط نستعلق طراحی شده است که با ایجاد تغییراتی در وزن حروف، تغییر چشمی‌ها، زوایا و گردی حروف یک فونت جدید در بین خانواده فونت‌های فارسی محسوب می‌شود. اگر به دنبال دانلود فونت هستی هستید می‌توانید با استفاده از کد تخفیف اختصاصی که برایتان آماده کرده‌ایم، این قلم را با قیمتی ارزان‌تر دریافت کنید.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

مسلم ابراهیمی طراحی این فونت جدید را پس از ۳ سال وقفه در زمینه طراحی تایپ ساخته است که حال برای استفاده عمومی در دسترس قرار گرفته است. تغییراتی که روی این فونت اعمال شده تا حدودی آن را به سبک فانتزی و دست‌نویس (صرفا از نظر سبک نقطه گذاری) تبدیل کرده است. اما اساسا این فونت همان ویژگی‌های نستعلیق را در دل خود دارد؛ با اینکه اصلا فونت خوشنویسی نیست.

بررسی و دانلود فونت هستی (Hasti)

در این فونت با اینکه سبک خوشنویسی نستعلیق به سبک بازاری مواجه هستیم که در دیوار نویسی و تبلیغات شهری با قلم درشت، خطاطی می‌شوند. اما به منظور تبدیل این قلم به یک فونت هنری، سبک بولد و فشرده روی آن اعمال شده است. چرا که نستعلیق به تنهایی ظرافت لازم را برای تبدیل شدن به یک فونت هنری ندارد.

به همین دلیل چشمی حروف در کمترین میزان از نظر اندازه قرار گرفته‌اند تا فونت را بیشتر از پیش ضخیم‌تر و نمایشی‌تر نشان دهند. همچنین شکل برخی حروف «ک، ی، ح» به منظور فشردگی بیشتر، شکسته و منقطع شده است. ساختار کلی قلم با توجه به وضعیتی که از نظر ضخامت دارد، یک فونت سیاه به نظر می‌رسد با اینکه تا حدودی خاکستری بودن را هم القا می‌کند.

سبک طراحی و وزن فونت هستی

فونت هستی بر اساس خط نستعلیق بازاری طراحی شده که کاملا خوشنویسی‌طور به نظر می‌رسد. این فونت با ایجاد تغییراتی بر روی تمامی بخش‌های حروف، با یک سبک جدید نستعلیق فشرده ساخته شده که اثری از ترکیبات و اتصالات نستعلیق نیست اما شکل حروف تا حد امکان شبیه نستعلیق است.

در طراحی این فونت اندازه حروف در بخش‌های مختلف افقی و عمودی به شیوه معاصر امروزی در نظر گرفته شده است. منحنی‌ها ظاهری کاملا نرم دارند، طره‌ها با گوشه گرد هستند و ضخامت حروف نیز یکسان نیست. تا حدودی مانند فونت دانا هم یک استایل ایتالیک برای حروف درنظر گرفته شده است.

دانلود فونت هستی ttf

به منظور نمایشی‌تر کردن فونت، از سبک خطوط استنسیل نیز استفاده شده است که برش‌هایی خطی در زوایای مختلف برای تمام حروف درنظر گرفته شده است. البته این برش‌ها، در مکان‌های خاصی از حروف تعبیه شده تا ظاهر آنها را نمایشی‌تر کنند.

این فونت برگرفته از خط نستعلیق فشرده، در دو فرمت فایل TTF و WOFF با سبک وزنی Heavy که در دو سبک نقطه گرد (HeavyRD) و نقطه چارگوش در دسترس است که می‌توانید با نصب روی سیستم عامل یا استفاده در سایت، از آن با هدف یک فونت مناسب عناوین، تبلیغات و نمایشی استفاده کنید.

پشتیبانی از چند زبان متنوع

فونت هستی از چند زبان مختلف پشتیبانی می‌کند که در وهله‌ی اول زبان فارسی است. تمامی حروف و گلیف‌های فارسی این قلم برگرفته از خط خوشنویسی بوده و با فشرده کردن حروف و اعمال وزنی فشرده‌تر طوری طراحی شده‌اند که اعراب و سایر کاراکترها در هم‌نشینی خوبی با هم قرار گیرند.

در سایر زبان‌های مبتنی بر رسم خط فارسی همچون زبان عربی، کردی و اردو نیز این مسئله رعایت شده است. به‌طوری که گلیف‌های هر زبان از نظر تفاوت در برخی حروف، مانند حروف «ك، ي، ة، ؤ، ئ» در زبان عربی یا «ﮧ، ﮩ، ے» در زبان اردو، بر اساس استاندارد بین المللی یونیکد طراحی شده است.

دانلود فونت هستی ttf

اعراب و کاراکترهای تزئینی در زبان‌های کردی و اردو زمانی که در کنار سایر کاراکترهای «سکون، تشدید، همزه» قرار گیرند هم‌نشینی خود را حفظ خواهند کرد تا ساختار خوشنویسی و نمایشی بودن فونت به هم نریزد. همانطور هم که انتظار می‌رود، اعراب در این قلم بر خلاف حروف وزن کمتری دارند.

فونت انگلیسی hasti

در فونت انگلیسی هستی از طراحی اختصاصی حروف استفاده نشده و در مقابل از فونت Shrikhand برای حروف لاتین در نظر گرفته شده که ساختاری نزدیک به سبط طراحی فارسی این قلم دارد. اما مشکلی که وجود دارد از نظر فاصله‌گذاری واژه‌ها و کلمات است که انتظار می‌رود در نسخه بعدی بازبینی روی آن صورت گیرد.

دارای ترکیبات و حروف جایگزین متعدد

ویژگی دیگر فونت هستی، پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین متعدد است. با استفاده از حروف جایگزین فونت هستی می‌توانید کلمات را در چند حالت مختلف استفاده کنید. از آنجایی که این فونت مناسب عناوین برای تبلیغات و کارهای گرافیکی خلاقانه بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت، چنین ویژگی به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به انجام کارهای گرافیکی پیچیده بتوانید چنین تغییراتی را اعمال کنید.

حروف جایگزین در فونت هستی، از سبک جدیدی پیروی می‌کنند که تاکنون در فونت‌های فارسی از این روش استفاده نشده است. این فونت یک سری حروف جایگزین خودکار را دارد که در ترکیبات خاص به شکل خودکار اعمال می‌گردد و دیگر حروف اختیاری هستند.

حروف جایگزین فونت هستی
حروف جایگزین فونت هستی

به عنوان مثال در دو تصویر بالا حروف جایگزین را برای دو ترکیب «ک، ر» مشاهده می‌کنید که با توجه به حرف قبلی یا بعدی، از حالت جایگزین استفاده می‌شود تا نقاط در تلاقی حروف روی یکدیگر قرار نگیرند.

حروف جایگزین فونت هستی

گروه دوم، حروف جایگزین اختیاری هستند که می‌توانید به دلخواه آنها را تغییر دهید. به عنوان مثال حروف «ه، گ، ج، م، ی» زمانی که در ابتدا، میانه یا انتهای کلمات قرار گیرد در چند حالت مختلف قابل تایپ است. این حالت در جملات کوتاه و زمانی که حروف تکرار شده وجود داشته باشد، با ایجاد سبکی متفاوت موجب جلب توجه بیشتر مخاطب خواهد شد.

در فایل راهنما درون بسته دانلود فونت هستی می‌توانید سایر ترکیبات اختیاری را مشاهده کرده و نحوه تایپ آنها را فرا بگیرید.

سبک نقطه گذاری چندگانه

ویژگی دیگر فونت هستی پشتیبانی از سبک نقطه گذاری دوگانه است. در این فونت امکان استفاده از نقاط در حالت کلی به صورت پیوسته و چسبان به یکدیگر است. حال می‌توانید این نقاط را به صورت گرد یا چهارگوش استفاده کنید.

سبک نقطه گذاری فونت hasti

نقاط پیوسته در این فونت دارای ساختاری کشیده هستند که مانند حروف، ضخامت در بخش ابتدایی بیشتر بوده و زمانی که به انتها می‌رسیم از ضخامت آن کاسته می‌شود.

پشتیبانی حرفه ای از اعداد فارسی

ویژگی دیگر فونت هستی پشتیبانی کامل از اعداد برای هر زبان است. در این فونت می‌توانید کلیه اعداد فارسی و عربی را بر اساس استاندارد همان زبان تایپ کنید.

به عنوان مثال اعداد «٤٥٦» عربی که در مقایسه با اعداد «۴۵۶» فارسی دارای ظاهری متفاوت هستند گلیف اختصاصی خود را برای هر زبان دارند. در حالی که سایر اعداد از ساختار مشترک بهره می‌برند.

اعداد فارسی و عربی فونت هستی

در بسته دانلود فونت هستی نیز یک پوشه مخصوص با نام Farsi-Digits برای اعداد فارسی هک شده در نظر گرفته شده است. فایل فونت‌های درون این پوشه به صورت مخفف با FD نامگذاری شده‌اند. اگر این فایل فونت‌ها را نصب کنید، به جای تایپ اعداد لاتین و انگلیسی، اجبارا همه اعداد فارسی تایپ خواهند شد. حتی وقتی صفحه کلید روی زبان لاتین قرار داشته باشد.

گلیف ریال و تومان در فونت هستی

شکل طراحی اعداد در این فونت می‌تواند در فضاهای تبلیغاتی بیشتر توجه مخاطبان را به خود جلب کند. خصوصا اینکه وزن سنگین فونت در کنار واحد پولی «تومان یا ریال» خود باعث جلب توجه بیشتر خواهد شد که انتظار می‌رود در آپدیت‌های بعدی شاهد افزوده شدن گلیف اختصاصی باشیم.

مناسب طراحی، تبلیغات و فونت عناوین نمایشی

فونت هستی از خط خوشنویسی برگرفته شده است که تغییراتی از نظر وزن و همچنین استایل معاصر امروزی روی آن اعمال شده است. این فونت یک قلم کاملا متفاوت از سایر فونت‌هایی است که تا امروز دیده‌ایم و می‌توان انتظار داشت که به‌زودی شاهد ارائه فونت‌های دیگری با همین سبک نیز باشیم.

به همین جهت هستی یک فونت مناسب عناوین و استفاده نمایشی است که می‌تواند در کارهای گرافیکی که جنبه تبلیغاتی و عنوان دارند مورد استفاده قرار گیرد. ساختار دوستانه و شکل نرم حروف آن را به فونت جوان و پویا تبدیل کرده است.

فونت هستی برای تبلیغات

همین ویژگی‌ها می‌تواند هستی را به فونت مناسب چاپ و مطبوعات نیز تبدیل کند که در آینده شاهد طراحی جلد کتاب، مجلات و انواع کاتالوگ خواهیم بود. چرا که این قلم واقعا قدرت تبدیل شدن به یک فونت رایج برای استفاده در چنین مواردی را دارد.

دانلود فونت هستی برای عناوین

از آنجا که ساختار کلی فونت هستی چاق و دارای وزن زیاد است، این قلم می‌تواند برای بسته بندی محصولات خوراکی حتی تا جایی که از آن به منظور لوگوتایپ استفاده کنید مناسب باشد.

دانلود فونت هستی با تخفیف

فونت هستی در چند وزن مختلف طراحی شده است که یک قلم نمایشی و مناسب عناوین است. این قلم از فرمت‌های مختلف TTF, WOFF و WOFF2 پشتیبانی کرده و در بسته دانلود فونت هستی به نسخه مخصوص اعداد هک شده فارسی نیز دسترسی خواهید داشت که برای توسعه نرم‌افزاری مناسب هستند.

همچنین این فونت دارای خطوط استنسیل در زوایای مختلفی در برخی حروف است که برش خورده و می‌تواند برای کارهای گرافیکی به سبک دیوار نویسی مناسب باشد و آن را به قلمی فانتزی تبدیل کرده است.

  • با استفاده از این کد تخفیف فونت هستی می‌توانید این قلم را در وزن‌ها و بسته‌های مختلفی که دارد با تخفیف خریداری کنید.
  • این کوپن مخصوص فونت هستی ایجاد شده و برای سایر قلم‌ها قابل استفاده نیست.
  • با توجه به اینکه کوپن سیستمی است و بر اساس URL قابل استفاده است، ضروری است که با کلیک روی دکمه زیر وارد سایت فونت ایران شده و آن را دریافت کنید.
  • با کلیک روی دکمه زیر کد تخفیف هم به صورت خودکار کپی خواهد شد.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *