شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت لیانا (Liana Font) با لینک مستقیم

فونت لیانا (Liana) جدیدترین فونت منتشر شده در سایت فونت ایران است که یک فونت دست نویس به سبک سنس خطی است. این فونت از دو سبک متفاوت سنس که دارای حالتی رسمی بوده و شامل ۹ وزن می‌شود پشتیبانی می‌کند. سبک دیگر این فونت نیز حالت نرم یا همان soft است که شامل ۴ وزن مختلف است.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

طراحی فونت لیانا توسط امین عابدی صورت گرفته که از طراحان فونت فارسی و توسعه دهندگان قلم است که با طراحان دیگری در زمینه مشارکت و ساخت نسخه نرم‌افزاری فونت همکاری داشته است.

فونت لیانا که شامل ۱۳ وزن در دو سبک است از امکانات متعددی برخوردار است که از جمله آنها می‌توان به پشتیبانی از نسخه وریبل با امکان تغییر تمامی وزن‌های ۹ گانه فونت، پشتیبانی از حروف و ترکیبات جایگزین، پشتیبانی از اعداد فارسی هک شده و نسخه مخصوص بدون حروف لاتین اشاره کرد.

این فونت علاوه بر زبان فارسی از سایر زبان‌های خاورمیانه‌ای کوردی و عربی نیز پشتیبانی می‌کند. برای زبان انگلیسی و سایر زبان‌های لاتین نیز از یک فونت رایگان اپن سورس استفاده شده که با کمی دخل و تصرف به منظور هماهنگ‌تر شدن با ظاهر فارسی است.

بررسی و دانلود فونت لیانا (Liana)

فونت لیانا در دو سبک عادی سنس (Sans) و نرم (Soft) طراحی شده است. سبک‌های سنس که شامل وزن ۱۰۰ تا ۹۰۰ را شامل می‌شوند مناسب برای استفاده در متن‌های کوتاه تا بلند هستند که شامل ۹ وزن مختلف است.

در مقابل سبک سافت که دارای ظاهری نرم‌تر و دوستانه‌تر است، در ۴ وزن مختلف طراحی شده که شامل وزن ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ است و می‌توانید از این گروه فونت برای عناوین استفاده کنید که ظاهری نرم‌تر به متن شما خواهد داد.

سبک طراحی و وزن فونت لیانا

در طراحی فونت لیانا تمامی حروف و کاراکترها با زاویه ۶.۵ درجه طراحی شده که گذشته از ایتالیک کردن نسبی فونت، باعث شده تا قلم حس پویا و سرزنده‌ای به خود بگیرد. سبک نقطه گذاری در این فونت تماما پیوسته است و نقاط در همه وزن‌ها بدون نقطه جداگانه هستند.

نسخه سنس فونت لیانا برای استفاده در متن‌های بلند و طولانی بهینه شده است که می‌توانید برای استفاده در صفحات دیجیتال در وب گرفته تا اپلیکیشن موبایل از آن استفاده کنید. یا اینکه در صنعت چاپ از آن برای فونت کتاب بهره ببرید که عموما با توجه به ساختار دست‌نویس می‌تواند برای کتاب کودک و نوجوان، مجلات و کاتالوگ مناسب باشد.

طراحی فونت لیانا

در مقابل سبک سافت برای ساختارهای نمایشی بهینه‌سازی شده است که می‌تواند شامل استفاده در عناوین و تیترها باشد. از این سبک فونت نیز می‌توانید در صفحات وب برای فونت عناوین و تیترها استفاده کنید. یا اینکه در صنعت چاپ از این سبک‌ها برای جلد کتاب و مجلات بهره ببرید.

این فونت که شامل ۱۳ وزن مختلف نازک تا خیلی سیاه است، در ۳ بسته مختلف اقتصادی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای عرضه شده که می‌توانید با دانلود از سایت مرجع متناسب با بسته انتخابی به وزن‌های مختلف این فونت دسترسی داشته باشید.

در بسته دانلود فونت لیانا به تمامی فونت‌ها با فرمت TTF که مخصوص استفاده در انواع سیستم عامل و نرم افزار است دسترسی خواهید داشت. همچنین نسخه مخصوص سایت و موبایل با فرمت WOFF2 در دسترس است که شامل حجم کمتری بوده و با توجه به فرمت استاندارد برای انواع مرورگر، موجب رندر بهتر صفحات وب خواهد شد.

پشتیبانی از 4 زبان مختلف

فونت لیانا از چهار زبان مختلف پشتیبانی می‌کند. گروه اول این زبان‌ها بر اساس رسم‌خط فارسی هستند که شامل زبان فارسی، عربی و کوردی است. در هر سه این زبان‌ها تمامی حروفی که دارای ساختار مشترک هستند برای هر زبان بر پایه گلیف استاندارد یونیکد طراحی شده است.

تمامی حروف در این زبان‌ها دارای ساختار استانداردی هستند که با قرارگیری در کنار اعراب و کاراکترهای تزئینی موجب به هم ریختگی نمی‌گردد. متناسب با هر زبان می‌توانید به اعراب اصلی، تنوین‌ها، کاراکترهای تزئینی و کاراکترهای خاص همچون «تشدید، سکون، همزه» دسترسی داشته باشید.

دانلود فونت لیانا فارسی

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، این گروه از فونت‌ها شامل نسخه سنس هستند که دارای ظاهری رسمی و در عین حال دست نویس هستند. می‌توانید در این نسخه به وزن‌های ۹ گانه نازک تا سیاه دسترسی داشته باشید و در متن‌های کوتاه تا بلند از آن استفاده کنید.

در مقابل این سبک، سبک سافت (Soft) فونت لیارا قرار دارد که مشابه تصویر زیر بوده و شامل ۴ وزن ضخیم تا خیلی سیاه است. در این سبک فونت ساختار نرم‌تری دارد به طوری‌که حروف و دندانه‌ها ظاهری گرد، خمیده و دارای چشمی‌های نرم‌تری هستند.

فونت لیانا سافت

تمامی هر دو سبک برای زبان‌های فارسی، عربی و کوردی از این ساختار پشتیبانی می‌کنند. طوری که برخی حروف مانند «ك، ي، ة، ؤ، ئ» در زبان عربی که متفاوت از نسخه فارسی هستند نیز گلیف استاندارد خود را دارند.

فونت انگلیسی لیانا

در فونت لیانا انگلیسی از طراحی اختصاصی بهره برده نشده است. برای زبان‌های لاتین این فونت از قلم اپن‌سورس Fira Sans Italic استفاده شده که کمی در ان دخل و تصرف ایجاد شده تا با نسخه فارسی هماهنگ‌تر باشد. خصوصا در نسخه سافت که دارای ظاهری نرم‌تر است.

فونت لیانا وریبل با متغیر وزن

قابلیت دیگر فونت لیانا وریبل بودن آن است. در این قلم برای هر دو سبک فونت دسترسی به نسخه مخصوص متغیر را دارید که امکان دسترسی به تمامی وزن‌های فونت را در هر دو سبک در اختیارتان قرار خواهد داد.

نسخه وریبل فونت لیانا از یک متغیر وزن با نام Weight پشتیبانی می‌کند که به شما امکان تغییر وزن فونت را متناسب با وزن‌هایی که در هر دو سبک وجود دارد خواهد داد. می‌توانید در صفحات وب با استفاده از متغیر وریبل وزن دلخواه را استفاده کرده یا اینکه در نرم‌افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ از تنظیمات Open Type وزن فونت را تغییر دهید.

فونت وریبل لیانا

نسخه وریبل سنس که در تصویر بالا نمونه آن را می‌بینید شامل وزن ۱۰۰ تا ۹۰۰ است که می‌توانید از تمام وزن‌های ۹ گانه نازک تا سیاه را استفاده کنید.

فونت لیانا وریبل

نسخه وریبل سبک سافت نیز شامل وزن‌های ۴ گانه مشابه تصویر بالا است که بین وزن ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ که شامل وزن ضخیم تا خیلی سیاه است را شامل می‌شود.

پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین

قابلیت دیگر فونت لیانا پشتیبانی از حروف جایگزین است که به شما امکان تایپ متفاوت برخی حروف و ترکیبات خاص دوتایی را خواهد داد. با استفاده از ترکیبات جایگزین می‌توانید برخی کلمات را متفاوت از کلمات دیگر تایپ کنید که در حوزه تبلیغات و بسته‌بندی محصولات بسیار کاربردی است.

به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر می‌بینید امکان تایپ متفاوت ترکیباتی مثل «ـر، یر،ـی» را خواهید داشت که امکان تایپ متفاوت اصطلاحات زیادی که با این ترکیبات را دارند به شما خواهد داد.

حروف جایگزین فونت لیانا

یا در نمونه دیگری مشابه تصویر زیر می‌توانید ترکیبات کامل‌تری را با تایپ متفاوت برای حروف مختلف بنویسید که شامل ابتدا، میانه و انتهای کلمات هستند.

ترکیبات جایگزین فونت لیانا

حروف جایگزین فونت لیانا محدود به این موارد نبوده و با استفاده از فایل راهنمای موجود در بسته دانلود فونت لیانا می‌توانید به چگونگی استفاده از تمامی این ترکیبات با استفاده از تنظیمات Open Type در نرم‌افزارهای مختلف دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی از اعداد فارسی هک شده

دیگر قابلیت فونت لیانا پشتیبانی حرفه‌ای از اعداد در هر دو سبک است که متناسب با هر زبان طراحی شده است. در این فونت برخی اعداد همچون «٤٥٦» عربی که متفاوت از اعداد «۴۵۶» فارسی هستند شکل و ظاهر خود را دارند که با توجه به زبان صفحه کلید تایپ خواهند شد.

اعداد فارسی فونت لیانا

جدایی از پشتیبانی استاندارد اعداد فارسی، یک پوشه مخصوص برای اعداد فارسی هک شده فونت لیانا قرار دارد که با نصب این گروه فونت‌ها، صفحه کلید روی هر زبانی که قرار داشته باشد اعداد اجبارا فارسی تایپ خواهند شد. حتی در زبان‌های لاتین و عربی که اعداد «٤٥٦» طراحی متفاوتی دارند.

اعداد انگلیسی فونت لیانا

در نسخه انگلیسی نیز هر دو سبک این فونت دارای طراحی سنس و دست نویس نرم خود هستند که در تصویر بالا نمونه آن را می‌بینید.

یک پوشه مخصوص نیز برای نسخه مخصوص بدون حروف و اعداد لاتین قرار دارد که مناسب توسعه نرم‌افزاری، اپلیکیشن موبایل یا استفاده در سایت است که اگر مایل بودید متون لاتین با فونت دیگری نمایش داده شود می‌توانید از این نسخه فونت استفاده کنید.

مناسب تبلیغات و بسته بندی محصولات خوراکی

فونت لیانا در سبک دست نویس طراحی شده است که دارای ساختار سنس و دوستانه است. از همین‌رو این فونت می تواند برای استفاده در حوزه تبلیغات به‌ویژه برای چاپ روی بسته‌بندی محصولات و حتی طراحی لوگو تایپ بسیار کاربردی باشد.

شاید اگر قرار باشد یک نمونه بسیار بارزی را اشاره کنیم برند «اشی مشی» باشد که با استفاده از تایپ حروف جایگزین می‌توانید آن را مانند نمونه زیر ایجاد کنید. حال اگر به دنبال طراحی لوگو مشابه اشی مشی هستید که ساختاری نوستالژی دارد می‌توانید از این قلم استفاده کنید.

فونت لیانا برای تبلیغات

به همین ترتیب از این فونت می‌توانید برای عناوین نیز استفاده کنید. در تبلیغات محیطی که استفاده از عناوین امری بسیار رایج است می‌تواند تاثیر مستقیم روی نگاه مخاطب داشته باشد؛ خصوصا وقتی صحبت از پشتیبانی حروف جایگزین در یک فونت وجود داشته باشد.

استفاده و نصب فونت لیانا روی سایت

در بسته دانلود فونت لیانا نسخه مخصوص استفاده در وب‌سایت با فرمت WOFF2 قرار دارد. این فرمت برای مرورگرها جدایی از اینکه ساختاری بهینه دارد و موجب رندر سریع‌تر برای لود صفحات خواهد شد، در مقایسه با فرمت TTF دارای حجم کمتری هم می‌باشد که به افزایش سرعت لود صفحات وب کمک شایانی خواهد کرد.

فونت لیانا برای سایت

با توجه به پشتیبانی فونت لیانا از دو سبک مختلف، این فونت مناسب طراحی رابط کاربری است. می‌توانید ۴ وزن سافت این فونت را که مناسب عناوین است در بخش‌هایی مثل عناوین، تیترها، نقل قول‌ها و کادرهای رنگی استفاده کنید . در مقابل از وزن‌های ۹ گانه سبک سنس که برای استفاده در متن طولانی کاربردی هستند، به عنوان فونت بدنه سایت بهره ببرید.

برای نصب فونت لیانا بر روی سایت کافی است ابتدا این فونت را دانلود کنید. سپس یک پوشه با نام fonts در مسیر قالب سایت خود ایجاد کرده، و فرمت woff2 که حجم کمتری دارد را در این پوشه آپلود کنید. در نهایت کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل style.css قالب خود قرار داده و ذخیره کنید.

@font-face {
  font-family: 'liana';
  src: url('fonts/liana-regular.woff2') format('woff2');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}
@font-face {
  font-family: 'liana';
  src: url('fonts/liana-bold.woff2') format('woff2');
  font-weight: bold;
  font-style: normal;
}

برای تغییر نام خانواده این فونت می‌توانید در خط سوم و نهم نام دلخواهی را به‌جای liana وارد کنید. در صورت آپلود فونت در مسیری متفاوت یا استفاده از سایر فرمت‌ها نیز می‌توانید خط چهارم را که شامل مسیر فایل، نام و فرمت فونت است شخصی سازی کنید.

همچنین با توجه به اینکه این فونت با الهام از چند فونت خاص طراحی شده است، می‌توانید به صورت ترکیبی در کنار فونت‌هایی نظیر استعداد، فونت وزیرمتن یا فونت ایران یکان از آن استفاده کنید که ساختار زیبایی نیز به سایت شما خواهد داد.

دانلود فونت لیانا (Liana) با تخفیف

 • با وارد کردن این کوپن می‌توانید از تخفیف ۲۰ درصد فونت ایران برای خرید فونت لیانا برخوردار شوید.
 • این کوپن مخصوص دانلود فونت لیانا بوده و برای سایر فونت‌ها قابل استفاده نیست.
 • امکان خرید فونت در هر سه بسته‌های اقتصادی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای با این کوپن فراهم است.
 • محدودیتی از نظر خرید اول یا دوم برای کوپن وجود ندارد و همه کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • برای کپی خودکار کوپن و تست آنلاین فونت لیانا با متن دلخواه در سایت فونت ایران روی دکمه یا کوپن تخفیف زیر کلیک کنید.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *