شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت ونوو (Veno Font) با لینک مستقیم

فونت ونوو (Veno) جدیدترین فونت منتشر شده در ایران است که توسط امیر مصباحی در یک سبک جدید بر اساس خط نسخ امروزی و مدرن طراحی شده است. این فونت دارای ۱۳ وزن مختلف است که شامل نسخه نازک (Thin) تا نسخه سنگین (Heavy) می‌شود.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

ساختار طراحی این فونت به شکلی است که تمامی بخش‌های حروف از خطوط قائم و افقی گرفته تا چشمی‌ها، داندانه‌ها، شکستگی‌ها و زوایا از خط نسخ امروزی بهره می‌برند. هرچه وزن فونت افزایش می‌یابد کنتراست آن نیز بیشتر در نظر گرفته شده تا فونت ساختاری سیاه داشته و اصطلاحا برای استفاده در عناوین و تبلیغات مناسب باشد.

بررسی و دانلود فونت ونوو (Veno)

ونوو قلمی با وزن متنوع و صد البته سیاه است که مشابه با برخی فونت‌های خاص فارسی، عاملی که بین ضخامت حروف نسبت به ساختار فرم‌ها ایجاد شده، به آن ساختاری جذاب و در عین‌حال مدرن بخشیده است.

در ابتدا، هدف اصلی از طراحی فونت ونوو، تولید یک تایپ‌فیس تنوع‌بخش در یک وزن سنگین بود. اما در طول فرآیند طراحی، با در نظر گرفتن قابلیت‌های فرمی، به یک خانواده مدرن گسترش یافت تا بتواند نیازهای مختلف را برآورده کند.

امیر مصباحی؛ طراح فونت ونوو.

وزن‌های ضخیم و سنگین این فونت کنتراست ضخامت بیشتری دارند که در بخش‌هایی همچون تیترها، عناوین و نقل‌قول‌ها در طراحی صفحات وب زندگی می‌بخشند و بافتی متفاوت و برجسته را به‌وجود می‌آورد.

سبک طراحی فونت ونوو

سبک طراحی و وزن فونت ونوو

فونت ونوو در ۱۳ وزن مختلف به سبک نسخ امروزی و معاصر طراحی شده است. با سبک طراحی وزنی و چینشی که برای دندانه‌ها، منحنی، چشمی‌ها و خطوط برای حروف مختلف در نظر گرفته شده، کنتراست ضخامتی متفاوتی را با یک سبک ویژه و خاص در اختیار قرار می‌دهد که جلوه‌ای عالی در متن‌های کوتاه، خصوصا با اندازه فونت بزرگ و در وزن‌های سنگین دارد.

این قلم در ۳ فرمت TTF, WOFF و WOFF2 در دسترس است که بدون نیاز به تبدیل فرمت فونت می‌توانید در محیط‌های مختلف سیستم عامل، نرم‌افزار موبایل و دسکتاپ یا محیط وب و اپلیکیشن موبایل از این قلم استفاده کنید.

پشتیبانی از 4 زبان متنوع

فونت ونوو علاوه بر اینکه تمامی حروف و گلیف‌های فارسی را در خود دارد، از زبان‌های دیگری که مبتنی بر رسم خط فارسی هستند نیز پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی این فونت در زبان‌های خاورمیانه‌ای طوری است که در هر زبان، تفاوت طراحی حروف بر اساس استاندارد یونیکد است.

به عنوان مثال در زبان عربی که حروفی مثل «ك، ي، ة، ؤ، ئ» دارای شکل متفاوتی از نظر فارسی بوده و همراه با کاراکترهای همزه یا دو نقطه هستند هریک گلیف خاص خود را دارند.

دانلود فونت ونوو ttf

از نظر اعراب گذاری این زبان نیز همین مسئله رعایت شده و اعراب در هم‌نشینی درستی بر روی حروف قرار دارند که موجب به هم چسبیدن یا به هم ریختگی متن نمی‌گردد.

فونت کردی ونوو

زبان دیگری که این فونت به صورت ویژه روی آن متمرکز شده است، کوردی است. با توجه به اینکه در این زبان از کاراکترهای تزئینی بسیاری استفاده می‌شود و مشابه زبان عربی دارای حروفی است که از نظر این نوع نشانه‌گذاری دارای گلیف خاصی هستند، امکان استفاده حرفه‌ای از این قلم را برای زبان کردی نیز در اختیار دارید.

فونت انگلیسی veno

این فونت از زبان انگلیسی نیز پشتیبانی کرده و حروف در این زبان نیز به شکلی که قلم با ساختار نسخ نمایان شود دارای طراحی اختصاصی هستند.

دارای اعداد عربی و فارسی حرفه ای هک شده

ویژگی دیگر فونت ونوو پشتیبانی حرفه‌ای از اعداد است که در اینجا هم هر زبان دارای گلیف اختصاصی خود خواهد بود. حروفی که در هر سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی شکل متفاوتی داشته یا بین دو زبان فارسی و عربی مشترک هستند دارای گلیف خاص خود بر مبنای زبان صفحه کلید هستند.

اعداد فارسی فونت ونوو

به عنوان نمونه اعداد «٤٥٦» در زبان عربی که دارای ظاهری متفاوت نسبت به اعداد فارسی «۴۵۶» هستند طراحی شده‌اند.

در بسته دانلود فونت ونوو یک پوشه نیز مخصوص اعداد فارسی قرار گرفته شده است. این گروه از فونت‌ها که به صورت اختصار با پسوند FD نامگذاری شده‌اند، در آنها کلیه اعداد انگلیسی به جای اینکه دارای گلیف زبان انگلیسی برای نمایش اعداد باشند، دارای گلیف اعداد فارسی هستند. در نتیجه زبان صفحه کلید روی هر زبان غیرفارسی هم که باشد، در هر حالتی اعداد فارسی تایپ خواهند شد.

اعداد انگلیسی فونت ونوو

اعداد در زبان انگلیسی نیز متناسب با سبک نسخ فارسی طراحی شده است. همچنین درون بسته دانلود فونت Veno یک پوشه مخصوص هم چه از نظر اعداد و چه حروف فاقد گلیف‌های لاتین در نظر گرفته شده است. اگر از این گروه فایل فونت‌ها استفاده کنید، فاقد حروف و اعداد انگلیسی است که مناسب برای توسعه نرم‌افزاری خواهد بود.

پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین فونت ونوو

فونت ونو از نظر پشتیبانی حروف آلترنیتیو یا همان حروف جایگزین دارای ساختاری پیشرفته است. در این قلم خانواده‌دار تمامی وزن‌های قلم که شامل نسخه نازک تا سنگین می‌شود، بسیاری از حروف فارسی نظیر «ی، ن، م، ک، گ، ه» دارای چند حالت مختلف هستند که به زیبا سازی کلمات کمک می‌کند.

حروف جایگزین فونت ونوو

از طرفی دیگر برخی ترکیبات پر استفاده مانند «ـی، ـم، سی، شی، صی، ضی، ـن» نیز دارای چند حالت مختلف هستند که امکان تایپ متفاوت کلمات را می‌دهد.

ترکیبات جایگزین فونت ونوو

این میزان تنوع از نظر حروف جایگزین در یک فونت که مختص کارهای گرافیکی و تبلیغاتی است، یک موضوع مهم است. چرا که کمک می‌کند با تایپ متفاوت بسیاری از کلمات کلیدی که تاثیر روانی خوبی روی نگاه مخاطب دارد، اثرپذیری بهتری چه از نظر تبلیغاتی و چه آگاهی از برند داشته باشد.

مناسب برای تبلیغات و استفاده در عناوین

بهترین کاربردی که فونت ونوو دارد برای حوزه تبلیغات است. از این قلم می‌توانید برای طراحی انواع پوستر، بنر تبلیغاتی و اسلایدرهایی که در رسانه‌های دیجیتال و فضای وب مورد استفاده قرار می‌گیرد بهره ببرید.

فونت ونوو برای تبلیغات

امروزه در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام، استوری یکی از محبوب‌ترین ساختارهای محتوایی است که با توجه به محدودیت ۲۴ و ۴۸ ساعته از نظر نمایشی، برای ارائه تخفیف و پیشنهادات تخفیف‌دار بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به همین جهت امکاناتی که در این نوشته برای فونت ونوو حرفه‌ای ذکر کردیم، می‌تواند در اثر پذیری تبلیغات به شما کمک کند. از جمله مهم‌ترین این ویژگی‌ها قابلیت استفاده از حروف جایگزین و همچنین وزن بالا است که روی نمایشی‌تر کردن فونت تاثیر عالی دارد.

استفاده و نصب فونت ونوو در سایت و اپلیکیشن

فرمت‌های woff و woff2 فونت ونوو برای استفاده در فضای وب مناسب هستند که هم حجم کمتری دارند و هم اینکه از نظر رندرینگ توسط مرورگرهای به‌روز ساختاری سریع و استاندارد را دارا می‌باشند.

می‌توانید با نصب فونت ونوو در سایت خود از وزن‌های سنگین و ضخیم در بخش‌هایی همچون اسلایدر و بنردهای تبلیغاتی، عناوین مطالب و صفحات، تیترها، کادرهای رنگی با هدف انتقال چکیده یا نتیجه محتوا، نقل قول و دیگر بخش‌ها استفاده کنید که هم به خوانایی صفحه کمک می‌کند و هم رابط کاربری سایت را بهبود می‌بخشد.

نصب فونت ونوو در سایت

از وزن‌های معمولی نیز می‌توانید به عنوان فونت سایت استفاده کنید که خوانایی مناسبی چه در متن‌های بلند و چه کوتاه داشته و مخاطب از خواندن متون خسته نخواهد شد.

برای نصب فونت ونوو روی سایت کافی است ابتدا این فونت را دانلود کنید. سپس یک پوشه با نام fonts در مسیر قالب سایت خود ایجاد کرده، و فرمت woff2 که حجم کمتری دارد را در این پوشه آپلود کنید. در نهایت کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل style.css قالب خود قرار داده و ذخیره کنید.

@font-face {
  font-family: 'veno';
  src: url('fonts/veno-regular.woff2') format('woff2');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}
@font-face {
  font-family: 'veno';
  src: url('fonts/veno-bold.woff2') format('woff2');
  font-weight: bold;
  font-style: normal;
}

برای تغییر نام خانواده این فونت می‌توانید در خط دوم و هشتم نام دلخواهی را به‌جای veno وارد کنید. در صورت آپلود فونت در مسیری متفاوت یا استفاده از سایر فرمت‌ها نیز می‌توانید خط سوم و نهم را که شامل مسیر فایل، نام و فرمت فونت است شخصی سازی کنید.

در مبحث اپلیکیشن نیز این فونت قوی ظاهر شده و می‌تواند به عنوان یک قلم رابط کاربری اپلیکیشن شما را به شکل کلی دگرگون نماید. خصوصا برای اپلیکیشن‌هایی که دارای طراحی خاص هستند.

دانلود فونت ونوو (Veno) با تخفیف

با استفاده از کد تخفیف فونت ونوو که در ادامه برای شما تهیه کرده‌ایم می‌توانید این تایپ‌فیس را در تمامی بسته‌های اقتصادی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای با تخفیف خریداری کنید.

 • تخفیف ارائه شده شامل تمامی بسته‌ها بوده و محدودیتی از نظر انتخاب بسته ندارد.
 • این تخفیف فقط برای دانلود فونت ونوو ایجاد شده و برای سایر فونت‌ها قابل استفاده نیست.
 • محدودیتی از نظر خرید اول یا استفاده برای بسته خاصی ندارد و همه کاربران هم می‌توانند از آن استفاده نمایند.
 • برای کپی خودکار کوپن و تست آنلاین فونت ونوو با متن دلخواه در سایت فونت ایران روی دکمه یا کوپن تخفیف زیر کلیک کنید.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *