شتابان هاست
سرور اختصاصی و مجازی فراسو
فونت ایران

دانلود فونت پلاک (Pelak Font) با لینک مستقیم

کد تخفیف فونت پلاک ۵ درصدی بدون محدودیت مبلغ

فونت پلاک (Pelak) که دارای ساختاری سنس است و توسط کامیاب جعفری طراحی شده است، در دسته فونت‌های مناسب متن و عناوین قرار دارد که انتخابی مناسب برای متن‌های کوتاه تا طولانی است. این فونت دارای ضخامت حداقلی است که در تمامی بخش‌های حروف و منحنی‌ها در حد اعتدال رعایت شده و شکستگی‌ها، دندانه‌ها و چشم‌ها در حروف نیز بزرگ و دارای کنتراست بالایی هستند تا به خوانایی بهتر کمک کنند.

تخفیف رایگان در ایمیل شما

فونت پلاک در عین حال که ساختاری مدرن دارد، بسیار روان و سیال به‌نظر می‌رسد و برای استفاده در رابط کاربری انواع اپلیکیشن و سایت نیز انتخابی است که توصیه می‌شود از آن استفاده شود. این فونت با اصالت و خانواده‌دار در حال حاضر از ۸ وزن پشتیبانی می‌کند که انتظار می‌رود با توجه به محبوبیتی که دارد نسخه متغیر آن نیز به زودی منتشر گردد.

معرفی و بررسی فونت (Pelak)

طراحی مدرنی که فونت پلاک دارد، امکان خوانایی آن را افزایش داده است که از همین جهت انتخابی عالی برای استفاده در فضای دیجیتال است. می‌توان در انواع سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، تصاویر و اسلایدرها، کارهای گرافیکی و از همه مهم‌تر متن‌های کوتاه و شعارهای تبلیغاتی از این فونت استفاده کرد.

وزن و سبک فونت پیدا

خانواده فونت پلاک در هشت وزن Thin, Light, Regular,Medium,SemiBold, Bold, ExtraBold, Black طراحی شده است. همه این وزن‌ها شامل کاراکترهای لاتین هستند و می‌توان متن را در هر سه زبان انگلیسی فارسی و عربی تنظیم کرد.

وزن‌های فونت پلاک به گونه‌ای است که فرم حروف با سنگین‌تر شدن وزن‌شان، نمایشی‌تر شوند. از این‌رو وزن‌های بالای فونت پلاک در استفاده‌ی گرافیکی و تبلیغاتی، علی‌الخصوص عبارت‌های کوتاهی نظیر شعارهای تبلیغاتی کارآمد خواهد بود.

فونت پلاک طبق استانداردهای جهانی توسعه داده شده و در تمامی محیط‌های متنی و نرم‌افزاری که از خط فارسی پشتیبانی می‌کنند قابل استفاده است؛ خصوصا وزن‌های بولد و سیاه که برای شعارهای تبلیغاتی وجهه بسیار زیبایی از خود به‌نمایش می‌گذارند.

این تایپ فیس هندسی در ۴ فرمت OTF، TTF، WOFF و WOFF2 طراحی شده است. تمامی این فرمت‌ها در انواع سیستم‌عامل و نرم‌افزار که پشتیبانی استانداری هم از زبان‌های فارسی و عربی دارند قابل استفاده هستند.

نسخه‌های WOFF برای استفاده در محیط وب و اپلیکیشن موبایل کارآمد است که بهینه بوده و حجم کمتری در مقایسه با فرمت‌های otf و ttf دارند.

مزایا و ویژگی فونت Pelak

پیش از دانلود فونت پلاک بد نیست نگاه کوتاهی به ویژگی و قابلیت‌هایی که این فونت دارد بیندازیم.

پشتیبانی از فونت انگلیسی و عربی

فونت پلاک فارسی علاوه بر این زبان، از زبان‌های عربی و انگلیسی هم پشتیبانی کاملی دارد که در بسته‌های مختلف فونت که در فرمت‌های گوناگون در دسترس است، یک دسته‌بندی هم بر اساس اعداد فونت به صورت فارسی و لاتین در نظر گرفته شده است.

استفاده از حروف جایگزین

برای حروفی همچون «س، م، ب، ر، ن، ی، ه، ع، ک، گ» ساختاری جایگزین در نظر گرفته شده است که می‌توانید این حروف را به شکل‌های خاصی تایپ کنید. علاوه‌بر این برخی ترکیباتی که در کلمات مثل «بـ، ـم، ـر، صـ، ـتم، ـی و…» وجود داشته باشد، مطابق با تصویر زیر به شکل خاصی تایپ خواهند شد.

حروف جایگزین فونت پلاک

در فونت پلاک تعداد زیادی ترکیب اختیاری نیز وجود دارد که دست طراحان را برای استفاده‌ی متنوع و خلاقانه‌تر از این قلم باز می‌گذارد. بسته به نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید می‌توانید به کمک فایل راهنمای دانلود فونت pelak این حروف و کاراکترهای جایگزین را که جنبه نمایشی دارند فعال کرده و با خلاقیت خود، محتوایی خلاقانه خلق کنید که می‌تواند روی فروش و بازاریابی محصولات موثر باشد.

اعداد فارسی فونت پلاک ttf

پشتیبانی از اعداد و اعراب متناسب با هر زبان

در پوشه‌های بسته دانلود فونت pelak یک گروه‌بندی بر اساس پشتیبانی اعداد بر اساس زبان نیز وجود دارد که در دو گروه فونت‌های انگلیسی و فارسی طبقه‌بندی شده است.

فونت‌هایی که دارای ساختار FD هستند، به این معنی است که اعداد انگلیسی به صورت هک شده فارسی در آن تعبیه شده است. یعنی زمانی که صفحه کلید شما انگلیسی باشد و اعداد را تایپ کنید، به‌جای تایپ انگلیسی اعداد فارسی درج خواهند شد.

در مقابل پوشه‌هایی که دارای اعداد انگلیسی هستند، اعداد فارسی را هم در خود دارند که بر اساس زبان صفحه کلید تایپ خواهد شد. اگر اعداد را انگلیسی تایپ کنید انگلیسی، و اگر فارسی تایپ کنید فارسی نمایش داده خواهند شد.

برای زبان عربی نیز اعداد متناسب با این زبان هستند که عددهای «۴، ۵ و ۶» با این زبان تایپ خواهد شد. اعراب نیز برای زبان عربی طراحی شده است.

دانلود رایگان فونت پلاک فارسی

استفاده و نصب فونت پلاک در سایت

پلاک فونتی کاملا مناسب برای متن‌های کوتاه تا بلند است. استفاده از وزن‌های سنگین‌تر این فونت با توجه به اینکه ساختاری نمایشی‌تر دارند می‌تواند به عنوان فونت تیتر و عناوین انتخاب خوبی باشد.

از همین‌رو توصیه می‌شود برای نصب فونت پلاک در سایت، اگر نمی‌خواهید که این فونت به‌عنوان فونت اصلی باشد، حداقل می‌توانید آن را با یک فونت متن مناسب دیگر ترکیب کنید تا از فونت پلاک در بخش‌های مهم محتوا نظیر عناوین مطالب، نقل قول، تگ‌های Heading، کادرها و باکس‌های هشدار و هر جایی که نیاز است توجه مخاطب بیشتر جذب آن شود استفاده کنید؛ البته منظور وزن‌های سنگین‌تر این فونت هستند.

فونت پلاک برای سایت و اپلیکیشن

برای نصب فونت پلاک در سایت کافی است پس از دانلود فونت یک پوشه با نام fonts در مسیر قالب سایت خود افزوده و وزن‌های مورد نیاز را در این پوشه آپلود کنید. سپس کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل style.css قرار داده و ذخیره کنید.

@font-face {
  font-family: 'pelak';
  src: url('fonts/pelak-regular.woff2') format('woff2');
  font-weight: normal;
  font-style: normal;
}
@font-face {
  font-family: 'pelak';
  src: url('fonts/pelak-bold.woff2') format('woff2');
  font-weight: bold;
  font-style: normal;
}

در صورت نیاز به شخصی سازی بر اساس نام خانواده فونت، مسیر فایل و یا نام فایل کافی است خطوط دوم، سوم، هشتم و نهم را ویرایش کنید.

فرمت استاندارد WOFF و WOFF2 هم که مخصوص استفاده برای وب‌فونت هستند در این فونت برای همه وزن‌ها و بسته‌های شامل اعداد فارسی یا انگلیسی در دسترس است که می‌تواند روی کاهش حجم فونت و افزایش لود سایت از این نظر موثر باشد. خصوصا امکان تایپ اعداد فارسی در حالتی که در سورس صفحات انگلیسی هستند و شما را نسبت به استفاده از ترفندهایی همچون JS برای تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی بی نیاز خواهد کرد.

دانلود فونت پلاک با تخفیف

با استفاده از باکس زیر به لینک دانلود و کد تخفیف فونت پلاک دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را در فرمت‌ها و وزن‌های مختلف در بسته‌های متعددی که عرضه شده دریافت کنید. این کوپن تخفیف ۵ درصدی بوده و در جشنواره‌ههای خاصی از سال مانند یلدا یا نوروز تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. تخفیف سیستمی است و تا زمانی که از طریق کلیک روی دکمه خرید کنید وارد سایت فونت ایران نشوید، کوپن اعمال نخواهد شد.

 • این کد تخفیف به میزان ۵ درصد بوده ولی در جشنواره‌های خاصی تا ۲۰ درصد سقف تخفیف افزایش پیدا می‌کند.
 • محدودیتی برای خرید اول یا استفاده در بسته‌های خاص نداشته و می‌توانید برای همه بسته‌های اقتصادی، نیمه اقتصادی و حرفه‌ای از این کد استفاده کنید.
 • با کلیک روی دکمه زیر کد تخفیف به صورت خودکار کپی خواهد شد.
برای کپی کد کلیک کنیدfontchi
گزارش خطا

رای دادن به پست

میانگین آرا: / 5. رای داده شده:

منبع
فونتچی

از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *